GeForce Now server ping sorunu

Sitesine kayıt olup panele girin, oradan WireGuard kullanımını öğrenin. Daha iyi sonuçlar verecek :)
Hocam bu bizim internet sağlayıcılarla mı alakalı? Speedtest sitesine girip Sofya'daki tüm sunucuları denedim. Sadece 1 tanesi normal ping veriyor (40) diğer hepsi 2 katı. Netspeed'e yazdım onlar GeForce NOW ile alakalıdır diyor. Nvidia'ya yazıyorum onlar da derdimi bir türlü anlamıyor, kırık ingilizceyle anlatamadım herhalde :D

Hocam bu bizim internet sağlayıcılarla mı alakalı? Speedtest sitesine girip Sofya'daki tüm sunucuları denedim. Sadece 1 tanesi normal ping veriyor (40) diğer hepsi 2 katı. NetSpeed'e yazdım onlar GeForce Now ile alakalıdır diyor. NVIDIA'ya yazıyorum onlar da derdimi bir türlü anlamıyor, kırık ingilizceyle anlatamadım herhalde :D.

İstanbul - Sofya arasında 550 km olduğu için uzaktaki bir sunucuya bağlandığınızda ping olması normal.

İstanbul - Sofya arasında 550 km olduğu için uzaktaki bir sunucuya bağlandığınızda ping olması normal.
Ping elbette olacak ama asıl demek istediğim, EU Southeast sunucusuna bağlanınca daha yakın olmasına rağmen Almanya'daki EU Central 3'ten yüksek ping olması bizim İSS'lerle mi alakalı?
Bir de acaba bu durumu düzelttirebilir miyiz ki? 🤔

Ping elbette olacak ama asıl demek istediğim, eu southeast sunucusuna bağlanınca daha yakın olmasına rağmen Almanya'daki eu central 3'ten yüksek ping olması bizim ISS'lerle mi alakalı?
Bir de acaba bu durumu düzelttirebilir miyiz ki? 🤔

ISS ile de alakalı olabilir Sofya'nın sunucuları da kötü olabilir. Bunu düzelttiremezsiniz. Zaten değerlerde gösterdiği 40-50 ping arası normal, önemli olan packet loss olmaması.

İstanbul - sofya arasında 550 km olduğu için uzaktaki bir sunucuya bağlandığınızda ping olması normal.

Frankfurt - İstanbul arası 2000km - 2200km / Sofya - İstanbul arası ise 600km - 550km çok düşük gecikme puanı alınmalı server çok yakın. Ama sorunun kimden kaynaklandığı bilinmiyor. Sadece Türkiye'de geçerli değil bu sorun. Bazı balkan ülkelerinde de öyle. Bizi nasıl ilk önce Avusturya'ya bağlayıp sonra Sofya'ya bağlattırıyorsa onlarda da öyle.

Frankfurt - İstanbul arası 2000km - 2200km / sofya - İstanbul arası ise 600km - 550km çok düşük gecikme puanı alınmalı server çok yakın. Ama sorunun kimden kaynaklandığı bilinmiyor. Sadece Türkiye'de geçerli değil bu sorun. Bazı balkan ülkelerinde de öyle. Bizi nasıl ilk önce Avusturya'ya bağlayıp sonra Sofya'ya bağlattırıyorsa onlarda da öyle.

Sofya'nın sunucuları daha yeni açıldı ve kötü olduğu söyleniyor, km büyüdükçe packet loss artar.

Sofya'nın sunucuları daha yeni açıldı ve kötü olduğu söyleniyor, km büyüdükçe packet loss artar.
Sofya sunucusu kötü değil, Frankfurt sunucusu kadar iyi. Sorun ISS'lerin rotası. Direk olarak Sofya sunucusuna bağlanılamıyor. Yani dönüp dolaşıp rotayı uzatıyor bu yüzden frankfurt bize daha yakın gibi gözüküyor daha iyi performans alıyoruz. Ayrıca 500km packet loss'a etki yapacak bir uzaklık değil.

Geri
Yukarı