Nvidia Geforce Now

DenizG101

Hectopat
Nvidia'nın bulut oyun teknolojisi, uzun zamandır beta aşamasında ve bir o kadar sürede beta'da kalacak gibi görünüyor. 1.17.1.18 sürümü dahil bu sürüme kadar 2.4 GHz Wi-Fi ile yayın kalitesi kısıtlaması olmadan istediğiniz yayın kalitesini kullanabiliyordu. Ama belirttiğim sürümden sonrasında 2.4 GHz Wi-Fi ile sadece 720p yayın kalitesini kullanılabilir oldu. Bu sebepten ötürü ben dahil bazı kullanıcılar eski sürümü kullanıyor. Görüntü kalitesi ve gecikme süresi 24 Mbps(kullandığım internet) Wi-fi bağlantısı ile gayet tatmin edici özellikle tek kişilik hikayeli oyunlarda. Ne yazık ki aynı şeyi Çevrimiçi yani Çok Oyunculu oyunlar için aynı şeyi söyleyemeyeceğim çünkü sizin kendi bilgisayarınızda yaptığınız herhangi bir fare hareketi ekranda yaklaşık olarak 1-2 saniye sonra gözüküyor, dediğim gibi bu gecikme hikayeli oyunlarda sorun oluşturmuyor ama Çok oyunculu oyunlarda rekabet içinde olduğunuz için biraz zorlanıyorsunuz. Ama belli bir süre sonra bu gecikme süresi değerlerine bir süre sonra eliniz ve gözleriniz alıştığı için size pek sorun olmuyor. Ben programı 4 ay civarı gibi bir süredir kullanıyorum ve son 1 aydır PUBG adlı oyunu oynuyorum, size belirttiğim gecikme süresiyle PUBG'de 7 kill aldığım zamanlar oluyor. Nvidia'nın Geforce Now servisi ile ilgili yazacaklarım şimdilik bu kadar.

Süresi 1 dakika olan review videom;

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
(Videoyu 360p olarak yüklemişim o yüzden görüntü bayağı kötü gözüküyor)

Video'da internete Wi-fi ile bağlıyım ve aynı modeme 4 cihaz bağlı o yüzden arada donma gözüküyor. Eğer daha detaylı bir inceleme isterseniz bununla ilgili video çekebilirim.

Ben başvuralı 3 ay oldu valla bekliyorum
fiber alt yapı var evimizde akk felan da kalktığı için 15 veya 10 (sanırım) mgbt kullanıyorum yeterli gelir mi ? acaba bu internet hızı

Programı ilk kullanmaya başladığımda 14 Mbps adsl ile kullanıyordum 1366x768 yayın kalitesinde rahat bir şekilde oynuyordum. Eğer hızın sabit 14 Mbps ise rahat bir şekilde kullanabilirsin, birde bilgisayarını modeme kablo ile bağlarsan benim video'da gördüğün o takılmalar yok olur ve 2 saniyelik gecikme süresi 1 saniye civarına düşer, bir saniyeye düşmesi oyun zevkini olumlu etkiler.

Programı ilk kullanmaya başladığımda 14 Mbps adsl ile kullanıyordum 1366x768 yayın kalitesinde rahat bir şekilde oynuyordum. Eğer hızın sabit 14 Mbps ise rahat bir şekilde kullanabilirsin, birde bilgisayarını modeme kablo ile bağlarsan benim video'da gördüğün o takılmalar yok olur ve 2 saniyelik gecikme süresi 1 saniye civarına düşer, bir saniyeye düşmesi oyun zevkini olumlu etkiler.
Teşekkürler Bilgi için
Kablolu internet kullanıyorum vede yakında internetimi 24 mgbt yaptırcam :D

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı