GeForce NOW'da düşük hız

patito

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Samsun,Türkiye
GeForce NOW'ı Avrupa sunucularında Chrome üzerinden açınca 35 Mbps civarı indirme ve 55-60 ms ping alıyorum. Görüntü de kaliteli oluyor ancak uygulamasına geçtiğimde ise maksimum 18 Mbps hız alıyorum. Ani donmalar ile de karşılaşıyorum. Görüntü de aşırı kalitesiz duruyor. Netspeed fiber 35/6 Mbps kullanıyorum. Türkiye sunucularında hız testi yapınca da 47 Mbps indirme ve 12-15 ms ping alıyorum ancak oyun içinde maksimum 20 Mbps gördüm ve görüntü yine kalitesiz. Hem Türkiye hem de Avrupa sunucularından aldığım hız testi sonuçlarını da ekledim. Kullandığım ayarların da resmini ekledim. Bunun sebebi ne olabilir? Uzun süredir araştırmama rağmen hiçbir yerde çözümünü bulamadım.

Dosya Ekleri

• 1620943687496.png
    1620943687496.png
    31,8 KB · Görüntüleme: 45
  • 1620943813658.png
    1620943813658.png
    32 KB · Görüntüleme: 56
  • 1620943937589.png
    1620943937589.png
    46,9 KB · Görüntüleme: 54
Yüklemeniz lazım, daha stabil ve güzel bir oynanış sunar.
Zaten yüklediğimde aldığım hızlar böyle düşük. Tarayıcıdan girince 35 Mbps indirme alıyorum ama onda da fare gecikmesi çok yüksek ve renkler olduğundan çok daha koyu. Oyun içinden hangi ayarı yaparsam yapayım düzelmiyor.

Zaten yüklediğimde aldığım hızlar böyle düşük. Tarayıcıdan girince 35 Mbps indirme alıyorum ama onda da fare gecikmesi çok yüksek ve renkler olduğundan çok daha koyu. Oyun içinden hangi ayarı yaparsam yapayım düzelmiyor.
Speedtest'te pinginiz kaç? Ben 16 download ile Cyberpunk 2077'yi Ultra 1080p'de rahatça oynuyorum.

Türkiye'de Adana'da bir sunucudan yaptığım test: Speedtest by Ookla - The Global Broadband Speed Test
Almanya Frankfurt'taki bir sunucudan yaptığım test: Speedtest by Ookla - The Global Broadband Speed Test
Frankfurt sunucusuna kesinlikle bağlanmayın, ping değerleri çok yüksek. Adana sunucusu ile bağlantı kuruyorsanız çok akıcı ve güzel bir şekilde oynamanız gerekiyor oyunu. Eğer Game+ veya Global GeForce NOW için teknik destek varsa onlara yazabilir misiniz? Sizi kesin çözüme ulaştıracaklardır.

Frankfurt sunucusuna kesinlikle bağlanmayın, ping değerleri çok yüksek. Adana sunucusu ile bağlantı kuruyorsanız çok akıcı ve güzel bir şekilde oynamanız gerekiyor oyunu. Eğer Game+ veya Global GeForce NOW için teknik destek varsa onlara yazabilir misiniz? Sizi kesin çözüme ulaştıracaklardır.
Ulaştım ama klasik cevap olan yurt dışı çıkışları kötü dediler. Eğer öyleyse ben tarayıcıdan 35 Mbps hız ile nasıl oynayabiliyorum? Türkiye'de sadece Ankara sunucusu var ve onda da ortalama 18 Mbps hız aldığım için o da bir işe yaramıyor. Asıl garip olan şey internetim en iyi ihtimalle Speedtest üzerinde 39-40 Mbps indirme hızına ulaşıyorken GeForce NOW'da her zaman sabit 47 Mbps olarak görünmesi. Gerçekte maalesef 47 Mbps'i bırakın 20 Mbps'i zor görüyorum.

Son düzenleme:
Ulaştım ama klasik cevap olan yurt dışı çıkışları kötü dediler. Eğer öyleyse ben tarayıcıdan 35 Mbps hız ile nasıl oynayabiliyorum? Türkiye'de sadece Ankara sunucusu var ve onda da ortalama 18 Mbps hız aldığım için o da bir işe yaramıyor. Asıl garip olan şey internetim en iyi ihtimalle Speedtest üzerinde 39-40 Mbps indirme hızına ulaşıyorken GeForce NOW'da her zaman sabit 47 Mbps olarak görünmesi. Gerçekte maalesef 47 Mbps'i bırakın 20 Mbps'i zor görüyorum.
Rezillik, bir iş yapıyorlarsa düzgün çalışsın. Çözümünü bilmiyorum maalesef.

Geri
Yukarı