Geforce Now'da Netflix Gibi Deneme Sürümlerini İptal Eder Mi?

272147

Hectopat
Sorum biraz saçma gelebilir ama aklıma takıldı :) Şimdi bildiğiniz gibi İninal kart ile istediğiniz kadar sanal kart açıp Netflix'den 1 aylık üyelik alabiliyordunuz. Aynısını Geforce Now'a da yaparlarsa Nvidia bu ücretsiz kullanımı kaldırabilir mi? Yapan varsa bilgilendirebilir mi? İptal ederlerse mağdur oluruz gerçekten çünkü. (Benim fikrim etik olmadığı.)

Sorum biraz saçma gelebilir ama aklıma takıldı :) Şimdi bildiğiniz gibi İninal kart ile istediğiniz kadar sanal kart açıp Netflix'den 1 aylık üyelik alabiliyordunuz. Aynısını Geforce Now'a da yaparlarsa Nvidia bu ücretsiz kullanımı kaldırabilir mi? Yapan varsa bilgilendirebilir mi? İptal ederlerse mağdur oluruz gerçekten çünkü. (Benim fikrim etik olmadığı.)
Bence eder çünkü ekran kartı satışlarında ciddi düşüşler yaşanacak gibi fiyata da bindirim yapılır bence.

Bilemeyiz. Sonuçta her şirket kâr/zarar hesabı yapar. Eğer iyi bir pazarlama stratejisi olarak görürlerse kaldırmazlar. Bunun için istatistikler bölümünden free sürümü kullananlardan kaç kişinin daha sonra paid aboneliğe geçtiğine bakarlar. Belki de önceleri free yaparak gamerları platforma alıştırıp daha sonra kaldırabilirler. Onu da çok beğenilirse ancak paid aboneliklerin sayısını az görürlerse yapabilirler. Kimi isteyerek, kimi söverek paid aboneliğe geçer. Bu da bir pazarlama stratejisidir. Ancak dediğim gibi; neler olacağını bilemeyiz. Herşeyi zaman gösterecek.

Bence insanların deneyimlemesi için bir süre böyle devam eder. Sistemler geliştirilip yeni serverlar kurulunca yani sistem stabil hale gelince ücretsiz denemeleri kaldırır.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı