GeForce RTX 3050 85W yerine 60W alırsam elektrik tasarrufu yapar mıyım?

swordman

Femtopat
Daha fazla  
Düşük watt ekran kartlı laptop almak mantıklı mı? Oyunlarda düşük-orta grafik benim için yeterli. Bataryanın da çabuk bitmesini istemiyorum.

Bu yüzden mesela; NVIDIA GeForce RTX 3050 85W yerine, NVIDIA GeForce RTX 3050 60W'lı laptop alsam pil tasarrufu sağlar mıyım ve performansım çok mu düşer? Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Düşük watt ekran kartlı laptop almak mantıklı mı? Oyunlarda düşük-orta grafik benim için yeterli. Bataryanın da çabuk bitmesini istemiyorum.

Bu yüzden mesela; NVIDIA GeForce RTX 3050 85W yerine, NVIDIA GeForce RTX 3050 60W'lı laptop alsam pil tasarrufu sağlar mıyım ve performansım çok mu düşer? Teşekkürler.

Ekran kartını sonradan da kısıtlayabilirsin 85W al.

Batarya ömrüyle ekran kartı watt'ının alakası yok. Oyun dışında MUX Switch açık değilse işlemcinin grafik birimi kullanılıyor zaten. Laptopların linkini de atar mısın?

Batarya ömrüyle ekran kartı watt'ının alakası yok. Oyun dışında MUX Switch açık değilse işlemcinin grafik birimi kullanılıyor zaten. Laptopların linkini de atar mısın?

Şu an kafamda bu ikisi var hocam, başka 20k bütçeli öneriniz varsa açığım.

Bütçe çıkar mı?
Çıkmazsa attığın Lenovo'yu alabilirsin.

Bütçe çıkar mı?
Çıkmazsa attığın Lenovo'yu alabilirsin.

Maalesef çıkmıyor hocam :/ Peki bu PC'lere ek olarak Asus TUF, HP Victus veya Acer Nitro serilerini önerir misiniz onlar nasıl?

Maalesef çıkmıyor hocam :/ Peki bu PC'lere ek olarak ASUS TUF, HP Victus veya Acer Nitro serilerini önerir misiniz onlar nasıl?

Ben olsam Lenovo alırdım.

Geri
Yukarı