GeForce6100PM-M2 Anakarta Uygun İşlemci

yasin akkaya

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Elektrik Teknikeri
Merhaba arkadaşlar.
GeForce6100PM-M2 (V2.0) Anakartım var.
Amd Athlon Processor LE-1600 2.20 GHz İşlemcim var.
1 adet 1GB 800 MHz
1 adet 2GB 800 MHz Ram var.

Anakartın resmi sitesindeki açıklamara baktığımda AM2+ işlemci desteklediği yazıyor.
Bugünün şartlarında bu anakarta en uygun hangi işlemciyi önerebilirsiniz.
Bir de eğer AM2+ işlemci kullanırsam, şu an takılı olan 2 adet 800MHz ram'leride kullanabilecekmiyim?

Ek olarak birşey daha sormak istiyorum; Ram takarken MHz'inde anakartımı dikkate alıyoruz işlemciyimi, anakartın üzerinde 800MHz yazıyor. İşlemci bunu değiştirebilirmi?

Yardımlarınızı bekliyorum...

Anakartının desteklediği en üst işlemci, AMD Phenom Quad Core 9750 olarak görünüyor. Ama bu işlemciyi bulabilir misin bilmiyorum. İkinci el forumlarına bakman gerek. RAM takarken, yükse MHz taksan dahi zaten anakart ve işlemcinin desteklediği sınırlara çekiliyor hız. O yüzden rahat olabilirsin.

Sana tavsiyem, bu sisteme yatırım yapma. Anakart nForce 430 yonga setini kullanıyor. Nvidia artık yonga seti bile üretmiyor anakartlara sen düşün. 2005, 2006 yılına ait eski bir Co-Processor var anakartında. Harcadığın paraya değmez.

Ben fazla masraf etmek istemiyorum bu bilgisayara.
Yandan Pc topluyorum zaten.
İntel i5 4690k işlemci aldım şimdi anakartını alacam.

Bu anakarta uygun en yüksek performans veren işlemci. 800Mhz ram'leri kullanabilirmiyim yine. Yani işlemci sorun çıkarırmı?

Bir de benim şu anda kullandığım işlemci Amd Athlon Processor LE-1600 2.20 GHz. Sizin önerdiğiniz işlemci 2.40 GHz fazla bir fark olurmu performans açısından.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı