Geleceğin Bitcoin'i BitcoinZ

Bitcoin'i diğerlerinden ayıran nedir bu kadar değerli olması %60 maddiyat kriptoda bitcoindeymiş.

İlk coin olduğu için Bitcoin.
Bitcoin'in merkezi yok ama sahibi var bu da ne demek oluyor adam yazılımına müdahale edip bozabilir yani değil mi belki de kurucusu yaşamıyor şu anda peki bu sistem kimin aracılığıyla kontrol ediliyor bilgisayar mı?

Sahibi yok, sistem madenciler tarafından kontrol ediliyor.

Şahsen ben biliyordum. Ve o zamanlar hacmi de vardı. Evet sayısı azalınca değer kazanıyor fakat asıl değeri sağlayan şey geçerliliği, "market cap" diye geçen hede. Şu anda bu coin sadece Monopoly oynarken işime yarar.
An itibariyle BitcoinZ'nin market cap'ı 3 milyon 175 bin doları aştı. :)

İlk coin olduğu için Bitcoin.

Sahibi yok, sistem madenciler tarafından kontrol ediliyor.

Hocam tamamda madenciler mining yapıyor yeni coin üretiyor ve yapılan işlemleri onaylıyor bildiğim kadarıyla e peki hepsi arz olunca ne olacak acaba asıl mesele bu bence, Bitcoin ile aynı yazılıma sahip tamamen her şeyi aynı onlarca coin daha üretirler o zaman Bitcoin'in bir anlamı kalır mı?

Hocam tamamda madenciler mining yapıyor yeni coin üretiyor ve yapılan işlemleri onaylıyor bildiğim kadarıyla e peki hepsi arz olunca ne olacak acaba asıl mesele bu bence, Bitcoin ile aynı yazılıma sahip tamamen her şeyi aynı onlarca coin daha üretirler o zaman Bitcoin'in bir anlamı kalır mı?

İyi de Bitcoin varken onlarca alt coine neden güvensinler ki? Alt coinler de ne olacağı belli olmuyor Bitcoin'in kendisi güven veriyor alt coinlere zaten.

Bitcoin varken bu tarz coinler onun yerini alması bence imkansız. Tabi borsa bu, ne olacağı belirsiz ama Bitcoin'in bu kadar sağlam ve değerli olmasının sebebi, hem ilk olması hem de arzının sınırlı olması. Kendisinin amacı paranızı altına ya da diğer değerli şeylere yatıracağınıza bana yatırın, Dünya kaynaklarını tüketmeyindir. Hoş bu sloganla gelmiş olan bir kripto paranın madenciliğinin yapılıyor olması kendi sözünde ne kadar durduğunu düşündürüyor.
Ekleme: Holo (HOT) içinde bu tarz söylemler var, geleceğin teknolojisi kendisi bitcoin zincir sistemini hedef alıyor daha iyi olacağını idda ediyor, ama kripto paranın (HOT)CEO'sunun bu tip şeylerden haberi yok. Kendisi fetiş bir genelev işletiyor.

Geri
Yukarı