Geleceğin Meslekleri

• Konuyu başlatan Ali Can Erdoğan
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 24
  • Görüntüleme 3B
Sence mühendisliğin geleceği açık mı? Ne dersin? :)
Piyasa mühendisten geçilmiyor ama herkesin dediği gibi önemli olan kendini geliştirip iyi bir mühendis olabilmek. O alanda ilginin olması da önemli. Severek yapmak lazım bence. Mühendislik tıp gibi değil, üniversite sınavında 100-110 bininci olmuş adam bile mühendislik diploması alabiliyor o yüzden okul da önemli bence. Ben de Bilkent'te Makine ya da ODTÜ'de Elektrik-Elektronik Mühendisliği için çalışıyorum. Bakalım göreceğiz.

Piyasa mühendisten geçilmiyor ama herkesin dediği gibi önemli olan kendini geliştirip iyi bir mühendis olabilmek. O alanda ilginin olması da önemli. Severek yapmak lazım bence. Mühendislik tıp gibi değil, üniversite sınavında 100-110 bininci olmuş adam bile mühendislik diploması alabiliyor o yüzden okul da önemli bence. Ben de Bilkent'te Makine ya da ODTÜ'de Elektrik-Elektronik Mühendisliği için çalışıyorum. Bakalım göreceğiz.

Benim hedefim İTÜ Makine veya ODTÜ Bilgisayar Mühendisliği. Hedefi yüksek tutmak lazım bence de. :)

@Silinen üye Sosyal ağlarda hesabın varsa alabilir miyim lütfen? Özel bir şey konuşmam lazım seninle. :)

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı