Gelecek ile İlgili Planlar

• Konuyu başlatan Ruter
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 10
  • Görüntüleme 806

Ruter

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Coronavirüs gibi, depremler gibi konuları saymazsak hepimiz geleceğini düşünüyor. Ben şu anda 10. sınıfım. Şu ana kadar istediklerimi başardım yaşadığım çevrenin en iyi okuluna gitmek vs. Ama bu saatten sonra hayallerim biraz paraya bağlanıyor. Durumumuzun iyi olduğunu söyleyemem ve hayallerim üniversiteyi Almanya'da okumak ve devamında Microsoft gibi büyük bir firmaya hizmet etmek. Şu ana kadar Türkçe ve İngilizceyi cepte sayıyorum. Almanca'ya da zihnim ve dilim yatkın çok çabuk öğreniyorum. Üniversite tercihlerinde Almanya'dan burs alabilme şansım var mı? Ya da benim şu anda kodlama öğrenmeye çalışmam gerekiyor mu? Şimdiden herkese teşekkür ederim.

Forumdaki yıkık bizlerin vizyonsuzluğunu da görmüş olduk.
Almanya'da üniversite okumak için iyi bir Almanca ve Türkiye'deki üniversiteye geçiş sınavında iyi bir not gerekiyor. Burs alma olayı tamamen senin yaptığın projelerle bağlantılı. Kodlama öğrenip yarışmalara katılabilirsin.
Yazın ben de araştırmıştım ve bu sonuçlara ulaşmıştım.

Forumdaki yıkık bizlerin vizyonsuzluğunu da görmüş olduk.
Almanya'da üniversite okumak için iyi bir Almanca ve Türkiye'deki üniversiteye geçiş sınavında iyi bir not gerekiyor. Burs alma olayı tamamen senin yaptığın projelerle bağlantılı. Kodlama öğrenip yarışmalara katılabilirsin.
Yazın ben de araştırmıştım ve bu sonuçlara ulaşmıştım.
Almanca hiç sorun değil. Gerekirse 2 yıl full Almanca eğitimi alırım. Tek sorun benim üniversite sınavına mı yüklenmem gerekiyor yoksa kodlama öğrenip kendimi geliştirmem mi?

Çok iyi kodlama bilgisine, Almanca diline sahip olman gerek. Ayrıca 54 yaşında 10. Sınıf nedir amca.
Almanca hiç sorun değil. Gerekirse 2 yıl full Almanca eğitimi alırım. Tek sorun benim üniversite sınavına mı yüklenmem gerekiyor yoksa kodlama öğrenip kendimi geliştirmem mi?
İkisine de.

Çok iyi kodlama bilgisine, Almanca diline sahip olman gerek. Ayrıca 54 yaşında 10. Sınıf nedir amca.

İkisine de.
Almanca birinci öncelikleri, Üniversite sınavı seçilirken çok etkili oluyor. Kodlama da seçilmede etkili. Kodlama ek olarak burs da getiriyor.
Nasıl bir yol izlemeliyim? Önümde çok yoğun bir tempo olacak anlaşılan seneye. Aynı anda dil öğrenme, kodlama öğrenme ve üniversite sınavına hazırlık yapmam gerekecek.

Ayrıca 54 yaşında 10. Sınıf nedir amca.
54 yaşında olan birisinin ikinci isminin Can olma ihtimali yok. 1990'lardan sonra moda oldu sanırım.
Arkadaşların dediği gibi, dile hakim olmanız gerekiyor öncelikle. Gerisi sizin bireysel yeteneklerinize kalmış, yorum yapamam.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı