Gelecek kaygısı nasıl geçer?

Rouly

Decipat
Makaleler
2
Daha fazla  
Arada bir gelen ve canımı sıkan böyle hislere uyuz oluyorum. Son iki gündür yine aynı şey oluyor. "19 yaşına geldin, üniversite okumuyorsun, bir özelliğin yok, ne yapacaksın?" gibi sorular aklıma geliyor. Şu an geleceği olmayan bir işte çalışıyorum ve yakında çıkmayı düşünüyorum ama çıksam ne yapacağım ki? Yıllardır en ufak bir hedefim bile yok. Aklıma bazen uzman çavuş olup kafaya takma böyle şeyleri demek geliyor içinden ancak onda bile kararsız kalıyorum.

Universiteye tekrar hazirlanabilirsin, donercilik - berberlik vs. gibi herhangi bir zanaate ilgin varsa cirak olarak ise baslayip ileride kendi dukkanini kurabilirsin. Lise KPSS'ye hazirlanip memur olarak atanabilirsin veya en azindan iki yillik bir bolum bitirip oradan KPSS ile memur olabilirsin. Sana tavsiyem uzman cavusluktan uzak dur.

Arada bir gelen ve canımı sıkan böyle hislere uyuz oluyorum. Son iki gündür yine aynı şey oluyor. "19 yaşına geldin, üniversite okumuyorsun, bir özelliğin yok, ne yapacaksın?" gibi sorular aklıma geliyor. Şu an geleceği olmayan bir işte çalışıyorum ve yakında çıkmayı düşünüyorum ama çıksam ne yapacağım ki? Yıllardır en ufak bir hedefim bile yok. Aklıma bazen uzman çavuş olup kafaya takma böyle şeyleri demek geliyor içinden ancak onda bile kararsız kalıyorum.

Türkiye'de Z kuşağının kaygıları maalesef bitmez. Eğer kararlı bir hedefin yok ise işten çıkma bence 4 duvar arasında daha fazla kafayı yersin. Kafa dağıtmak için dizi, film, yayın izleyebilirsin. Kafa dağıtmak için askerlik görevini yapmakta bir seçenek.

Yeni konular

Geri
Yukarı