Gelecek kaygısı yaşayan birisi ne yapmalı?

Melih Dursun

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba konu başlığındaki gibi gelecek kaygısı yaşıyorum. Sebepsiz bir anda gelen bir şey ya yapamazsam diyorum ya mutlu bir hayat yaşamazsam, mesleğim olmazsa, ailemi gururlandıramazsam, hayırsız evlat olursam diye çok düşünüyorum ama hiç düşünmek istemiyorum. Ne yapmalıyım? Konuşacak arkadaşım yok, ailemle konuşamıyorum üzülmesinler istiyorum artık. Bunların bir çaresi olmadığını yalnızlığa bir çarenin olmadığını düşünüyorum, kafayı yemiş durumdayım ne yapmalıyım?

Spor yap(illa fitnesse gitmek 100kg kaldırmak şart değil yürümekte bir spordur), şarkı dinle, kimseyi umursama.
Vücuduna mutluluk hormonu vericek şeyler yap örnek olarak bol su iç.
Bunlar tek başına yeterli olmaz ama mutluluk hormonu salgılatır.
Asıl mutlu olmak istiyorsan bir arkadaş ortamı edin ama arkadaşın olucak diyede yaranmaya çalışma nasılsan öyle ol.
Ailenle birşeyi konuşamaman normal klasik türk ailesi kafasındalardır muhtemelen, arkadaş ortamı yaparsan çok iyi olur, en kötü bir kütüphaneye git orada insanlara kitap sor falan sohbet et.

Spor yap(illa fitnesse gitmek 100kg kaldırmak şart değil yürümekte bir spordur), şarkı dinle, kimseyi umursama.
Vücuduna mutluluk hormonu verecek şeyler yap örnek olarak bol su iç.
Bunlar tek başına yeterli olmaz ama mutluluk hormonu salgılatır.
Asıl mutlu olmak istiyorsan bir arkadaş ortamı edin ama arkadaşın olacak diye de yaranmaya çalışma nasılsan öyle ol.
Ailenle bir şeyi konuşamaman normal klasik Türk ailesi kafasındalardır muhtemelen, arkadaş ortamı yaparsan çok iyi olur, en kötü bir kütüphaneye git orada insanlara kitap sor falan sohbet et.

Dediklerinizi yapacağım ancak bir şey söylemek istiyorum bu kaygı artık beni buraya itti(asgari ücretle yaşam küçük bir ev hayatını çalışarak geçir emekli ol ve yalnızca öl)

Yaşını öğrenebilir miyim?
15.

Dediklerinizi yapacağım ancak bir şey söylemek istiyorum bu kaygı artık beni buraya itti(asgari ücretle yaşam küçük bir ev hayatını çalışarak geçir emekli ol ve yalnızca öl)
Kanka instagram sayfalarının dediği şeyde bu.
Sen üniversite oku kendi işini aç veya bir işe gir para kazan, para ve tecrübe edindikten sonra yapacakların fazla olucak.

Derslerine odaklan akademik başarı elde et.
Haklısınız hocam bugünden başlayacağım ders çalışmaya bir şeyler başarmak istiyorum

Kanka Instagram sayfalarının dediği şeyde bu.
Sen üniversite oku kendi işini aç veya bir işe gir para kazan, para ve tecrübe edindikten sonra yapacakların fazla olacak.

Hocam benim için para önemli değil en büyük kaygım mutsuzluk, huzursuzluk inşallah bunları geçeceğim yardımci olduğunuz için teşekkürler.

Merhaba konu başlığındaki gibi gelecek kaygısı yaşıyorum. Sebepsiz bir anda gelen bir şey ya yapamazsam diyorum ya mutlu bir hayat yaşamazsam, mesleğim olmazsa, ailemi gururlandıramazsam, hayırsız evlat olursam diye çok düşünüyorum ama hiç düşünmek istemiyorum. Ne yapmalıyım? Konuşacak arkadaşım yok, ailemle konuşamıyorum üzülmesinler istiyorum artık. Bunların bir çaresi olmadığını yalnızlığa bir çarenin olmadığını düşünüyorum, kafayı yemiş durumdayım ne yapmalıyım?
Malesef aile kavramı Türkiyede çok değişik. Çoğu insanın yaşadığı şeyleri yaşıyorsun şuanda. Senden evlenmeni çocuk yapmanı vesaire şeyler beklerler ama senin kaderini çizmeni engellerler. Gelecek kaygısı duymadan yaşaman böyle bir baskı altında mümkün değil malesef. Yinede yapabildiğin kadar kendi tercihlerine odaklanmaya çalış. Ez ekiel'in yorumuna katılıyorum.
Tabikide geleceğe yönelik planlarını yap ama kendi tercihlerinide ihmal etme. öncelik senin başarmak istediğin şeylerdir; yada yaşamak istediğin her neyse :) Ez ekiel çok güzel yönlendirmiş sizi ekleyecek pek birşey yok.
şunu unutma tercih senin olmak zorunda Ailenin değil.
noclip gibi yönlendirici yorum yapanlarıda takma.

Hocam benim için para önemli değil en büyük kaygım mutsuzluk, huzursuzluk inşallah bunları geçeceğim yardımci olduğunuz için teşekkürler.
Kanka bir sevgili bul veya arkadaş ortamına gir o zaman kaygıların silinicek.
Kaygılar sürekli olur önemli olan kimseyi takmayıp yola devam etmek.

Geri
Yukarı