Gelecekte RTX 4000 ya da RTX 5000 serisi için eGPU düşünmek ne kadar mantıklı?

timelook

Picopat
Makaleler
2
Malumunuz NVIDIA DLSS3'ü RTX4000 serisine özel kıldı. RTX 3060 olan ve Thunderbolt 4 girişi olan bir cihaza sahibim. Gelecekte NVIDIA RTX 5000 serisini çıkardığında ve DLSS 4 RTX5000'e özel çıkacak derse e-GPU ile (örneğin bir Gaming box 5000 serisi satın alındığında) RTX 5000 serisine ait tüm özellikleri o dönem için eski işlemci ile kullanabilmek sizce ne kadar mantıklı? E-GPU kullanan arkadaşlar sizler şu an mevcut koşullarda (eski işlemcilerinizle) e-GPU'dan memnun musunuz? Bu konuda ki fikirleriniz nelerdir? Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu kadar ileriyi düşünmek cok saçma bence o olursa bu olur soyle olursa kartim yeter mi bunu mu almalıyım yoksa bekleyeyim mi hocam valla deli olursunuz yapmayın.

Bırakın onlar size ürünlerini satmak için kıvranıp dursunlar. İşinizi gören bir sistem olduktan sonra yenisi çıkmışta 2X performans veriyormuş. Beni hiç ilgilendirmiyor. Ben şu anki ekran kartımla her oyunu zaten iyi grafik kalitesinde oynayabiliyorum. Bana zorla yeni ekran kartı satmak için uğraşsın dursun. Benden bir karşılık yok.

@friskybith yok hocam duruma göre yurtdışından bir akraba aracılığı ile uygun fiyata şuna benzer bir şey getirtebilirim. Hatta indirim döneminde bir ekran kartı alıp takarım. Sadece nvidia değil amd tarafı bile düşünülebilir. Böyle bir box ile dizüstünüzü evde masaüstü, dışarıda laptop olarak kullanmak şahsen bana çok mantıklı geliyor. Bu yüzden eGPU kullanan arkadaşların deneyimlerini/fikirlerini almak istedim.

Yeni konular

Geri
Yukarı