Gelen şantaj maili gerçek midir?

Klasik dolandırıcı mesajlarından bir tanesi. Daha önce duymamış mıydınız?

Merhaba, yeni bilgisayar aldım 1 ay oldu sayılır ve sürekli Hotmail hesaplarıma birisi giriş yapıyor ve geri alıyorum ama dün ekte ki mail geldi. Gerçek olabilir mi? Ne yapmalıyım?
Gerçek olup olmadığını sen anlayabilirsin, orada yazılanları yapıp yapmadığını düşünüp bir çelişki var mı anlarsın :). Şaka bir yana gerçekten virüs yemişsin sanırım ama gerisi boş bir şey olmaz, virüsü temizlemeye bak bir daha çalınmasın e-postan.

Microsoft Authenticator uygulamasını telefona yükleyip sadece onun izni ile giriş yapma seçeneğini (2 faktörlü doğrulama) aktif ederseniz daha güvenli olur.

Aynı metnin İngilizce olanı bana da bir kere gelmişti. Hatta bir şekilde maili kendi kendime atmışım gibi gösteriyorlardı. Ama sadece kamerası dahi olmayan, iş dışında bir maksatla kullanılmayan bir bilgisayarıma geldiği için sizi temin edebilirim ki gerçek olmadığı kanıtlanmış bir oltalama yöntemi.

Klasik dolandırıcı maili. Düşük güvenlikli bir siteye üye olmuşsunuz. Eski sistem forumlar gibi. Oranın panelini patlatmışlar. Oradaki şifrenizi bulmuşlar. Videonuz falan da yok adamda. İçiniz hala rahat etmediyse şunu izleyin anlarsınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Merhaba, yeni bilgisayar aldım 1 ay oldu sayılır ve sürekli Hotmail hesaplarıma birisi giriş yapıyor ve geri alıyorum ama dün ekte ki mail geldi. Gerçek olabilir mi? Ne yapmalıyım?
Gerçek olacağını sanmıyorum fakat gerçek olma ihtimaline karşın direk format atın.

Sisteminde Ransomware olabilir veya bir malware. Kaspersky ve Malwarebytes kur ve tarat. Ayrıca sakın 600 dolar gönderme bunlar klasik dolandırıcı yalanlarıdır

Geri
Yukarı