Gelişmiş Başlangıç menüsünde komut istemi yok

zuhntr

Hectopat
1620741205123.png

Bendeki menü bu. Bir komut ile bunu açabiliyormuşuz fakat komutu yazdığımda (reagentc /enable) infodan bakıyorum, hala disabled yani kilitli. Bunu nasıl açabilirim?

1620741304749.png

Bu menüye geçiş yapmak istiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hard diskdeki o bölümden PC'yi kurulum yapar gibi başlat. Ve yükleme kısmına girmeden önce bilgisayarınızı onarın diye bir seçenek var altta ona tıkla. Orada gelişmiş seçeneklerde komut istemini görebilmen lazım.

Hard diskdeki o bölümden PC'yi kurulum yapar gibi başlat. Ve yükleme kısmına girmeden önce bilgisayarınızı onarın diye bir seçenek var altta ona tıkla. Orada gelişmiş seçeneklerde komut istemini görebilmen lazım.
deneyeceğim hemen
1620743335615.png

bu ekrana kadar geliyor ileriye tıklayamıyorum neden
deneyeceğim hemen

1620743335615.png

bu ekrana kadar geliyor ileriye tıklayamıyorum neden
diğer diskleri seçip silemiyorumda ileride diyemiyorum

Şöyle ki diskleriniz dinamik disk miş onların temel disk olması gerekiyordu. Değiştirmişsiniz o yüzden kuruluma müsaade etmiyor. Şu videodaki program ile veriler silinmeden temel diske dönüştürülebiliyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Şöyle ki diskleriniz dinamik disk miş onların temel disk olması gerekiyordu. Değiştirmişsiniz o yüzden kuruluma müsaade etmiyor. Şu videodaki program ile veriler silinmeden temel diske dönüştürülebiliyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Bunu deneyeceğim denedikten sonra olursa yazarım.

sistemin kurulu olduğu diski mi temel diske dönüştüreyim yoksa tüm diskleri mi ?
1620824033680.png

diskler böyle bu arada şimdi temel disk yapacağım
@ÇAĞATAY TORUN her şey için teşekkürler fakat kurulum esnasında PC çöktü bir sorunla karşılaştı kendini yeniden başlattı yeniden başlatınca da operating System not found hatasını verdi format işlemi sırasında diskleri biçimlendirdim, sildim bu yüzden içindeki sistem de gitti şu an sistemsiz kaldı yarın format flashı ile tekrar kurulum yapacağım

Merak ettiğim bir şey var hard diskin içinde yine de 8 GB'lık format için ayırdığım alan duruyor onu silmedim ona ulaşabilir miyim PC'yi açar açmaz operating System not found veriyor

Dosya Ekleri

• 1620825387992.png
    1620825387992.png
    55 KB · Görüntüleme: 39
  • 1620825399667.png
    1620825399667.png
    55 KB · Görüntüleme: 35
Son düzenleme:
Eğer o kısımdaki bölüme format atmadıysan hala 8 GB'lık yerdeki kurulum dosyaları duruyordur ve çalışır. Diskleri biçimlendirme kısmına geldiğinde format yerine bölümü sil seçeneği ile tamamen sil ve yeniden oluştur böylelikle diskler kendiliğinden temel diske dönüşmüş olurlar zannedersem.

Geri
Yukarı