Gelişmiş güç seçeneklerinde işlemci güç seçeneği mevcut değil

Genzonzi

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Laptopumu kasa ve 2.monitör olarak kullanırım. Harici monitör kullanıyorum. Bu yüzden de pilde takılıyken işlemcinin en düşük sıcaklığı 1% bile olsa 3.7GHz'de çalışıyor. Bende herkeste olan "işlemci güç seçeneği" Batarya'ya sağ tıklayıp açtığımız kısımda yok. Resimlerde olduğu gibi. Sadece 1.resim bana ait, 2.resimi göstermek amaçlı internetten aldım.

Dosya Ekleri

• Boş güç ayarları.PNG
    Boş güç ayarları.PNG
    24,9 KB · Görüntüleme: 37
  • Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    77,6 KB · Görüntüleme: 33
Laptopumu kasa ve 2.monitör olarak kullanırım. Harici monitör kullanıyorum. Bu yüzden de pilde takılıyken işlemcinin en düşük sıcaklığı 1% bile olsa 3.7GHz'de çalışıyor. Bende herkeste olan "işlemci güç seçeneği" Batarya'ya sağ tıklayıp açtığımız kısımda yok. Resimlerde olduğu gibi. Sadece 1.resim bana ait, 2.resimi göstermek amaçlı internetten aldım.
Sisteminizde İntel SpeedShift teknolojisi açık değil muhtemelen. BİOS'ta varsa açmayı deneyin.

Cmd'yi yönetici olarak başlatıp şu komutu girmeyi deneyin:

Powercfg -setactive 8c5e7fda-e8bf-4a96-9a85-a6e23a8c635c
Bu performans ayarını gtirmek için hocam. Diğer resimdekileri getirmiyor. Denedim bu kodu.
Sisteminizde İntel SpeedShift teknolojisi açık değil muhtemelen. BİOS'ta varsa açmayı deneyin.
Bu sadece intelde mi oluyor ? Ben AMD kullanıyorum çünkü. Umarım AMD'de de böyle bir şansım vardır çünkü gerçekten 3.7GHz'de çalışıyor pilde takılıyken, Armoury Crate'ten sessize bile alsam sürekli 3.7 üstü. Masaüstü, dizi, ders yaparken bile.
Nihai performans modu ekleme kodu var. Onu da yazıyorum internette yapıldığı şekilde, kod uyarısı da geliyor. Ama benim bilgisayarıma gelen giden yok. Yani anlayamadım. İnternette hiç bir bilgi bulamadım buna dair. Kime danışacam, nereden bulacam vallahi bilmiyorum. Film / dizi izlerken yada internette gezip, ders çalışırken pilden çıkarmak zorunda kalmak istemiyorum her seferinde ya.

Dosya Ekleri

• nihai performans.PNG
    nihai performans.PNG
    32 KB · Görüntüleme: 19
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı