Gelişmiş güç seçeneklerinden işlemci performansı modundan hangisi seçilmeli?

hyenasel

Femtopat
Daha fazla  
hangisini seçersem performans artar? Sıcaklık düşsün diye bu modu açmadım, performansı arttırır belki diye açtım. Hangisi ne işe yarıyor bilmiyorum. Hangisi performansımı arttıracak bilen varsa söyleyebilir mi?

noname.png

Çok fark var mı aralarında? Rica etsem dediğiniz modu açıklar mısınız?

Hocam işlemciyi Turbo boosta geçirme modudur kısacası. İşlemciye yüklenen oyunlarda kesinlikle GHz farkından dolayı performans artışı alırsınız ama işlemcinin darboğaz durumuna düşmesi lazım biraz. Eğer işlemci fazlasıyla besliyorsa belki +2, 3 FPS fark olur. (pilde çalıştırırsanız ( laptop ise ) kesinlikle dengeli gibi modlara çekin. Güç tüketimi artacaktır )

Oyunlarda garanti edilene karşı agresivi seçiniz. Günlük kullanımda hepsi sizi memnun eder ( Intel 10. nesilse hiç bulaşmayın bırakın dengelide sonra kışın hava sıcak dersiniz )
"Garanti Edilene Karşı Verimli Agresif" nasıl olur?
Bir de yukarıda arkadaş "Etkin" demiş. Etkin mi işaretlemeliyim senin dediğini mi işaretlemeliyim anlamadım.

"Garanti edilene karşı verimli agresif" nasıl olur?
Bir de yukarıda arkadaş "etkin" demiş. Etkin mi işaretlemeliyim senin dediğini mi işaretlemeliyim anlamadım.

Hocam ikisi de işe yarar lakin Turbo boosta zorlama ve limit ayarı bu, etkini seçerseniz atıyorum normalde 2.60GHz değerlerinde dolanan işlemci, 3.00GHz limitlerini zorlayacaktır. Ama adı üstünde agresifi seçerseniz, limiti minimum 3.00GHz'de tutup alabildiğine yükseltecektir ve haliyle ısınması artacaktır. Yani siz kullanımınıza göre seçmelisiniz.

Geri
Yukarı