Gelişmiş kullanıcı için Linux dağıtım önerisi

Kıss'i seviyorum. Alpine kullanmayı düşünmüyorum. Ben yine düz Artix takılacağım herhalde dağıtım kalmamış gibi. BSD için gelirsek NVIDIA kullandığım için bir tek FreeBSD kullanabilirim ama RAM canavarı olduğu için 8'le nereye kadar dayanabileceğim bilmiyorum belki azaltılıyordur Security'i hafifleterek vesaire araştırmak lazım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kıss'i seviyorum. Alpine kullanmayı düşünmüyorum. Ben yine düz artix takılacağım herhalde dağıtım kalmamış gibi. BSD için gelirsek NVIDIA kullandığım için bir tek FreeBSD kullanabilirim ama RAM canavarı olduğu için 8'le nereye kadar dayanabileceğim bilmiyorum belki azaltılıyordur Security'i hafifleterek vesaire araştırmak lazım.

Neyse, hocam açıkçası göz önünde, bilinen distroları/gelişmiş kullanıcı için olanları da kullandıysanız pek bir şey kalmıyor. Distrowatch veya ArchiveOS da OS avına çıkabilir, bilinmeyen distroları deneyebilirsiniz. Tonla distro var. Dediğim gibi, artık pek kullanılacak bir şey kalmıyor. Isterseniz böyle yapın yahut bir distroda kalın. Artix güzeldir, ben de Void kullanıyorum.

Neyse, hocam açıkçası göz önünde, bilinen olanları da kullandıydistroları/gelişmiş kullanıcı için sanız pek bir şey kalmıyor. Distrowatch veya archiveos da OS avına çıkabilir, bilinmeyen distroları deneyebilirsiniz. Tonla distro var. Dediğim gibi, artık pek kullanılacak bir şey kalmıyor. Isterseniz böyle yapın yahut bir distroda kalın. Artix güzeldir, bende Void kullanıyorum.

Okullar kapanınca zaten independent distrolar kurarım bir de SSD sağlığım öldü çok bir şey yapasım gelmiyor bitince yenisini aldığımda hopping yapmaya devam ederim. Temple OS falan denemek isterdim.

Okullar kapanınca zaten independent distrolar kurarım bir de SSD sağlığım öldü çok bir şey yapasım gelmiyor bitince yenisini aldığımda hopping yapmaya devam ederim. Temple OS falan denemek isterdim.
En mantıklısı bu gibi duruyor hocam. Bu durumdaysanız hopping yapıp yeni distrolar denemek daha faydalı olur.

Hocam bu arada LFS denediniz mi? Sonradan aklıma geldi.

Yeni konular

Geri
Yukarı