Geliştirilen Discord botuna neler eklenmeli?

zayedfadi

Centipat
Herkese merhaba, birkaç hafta önce Discord bot yapmaya başladım Java jda kütüphanesini kullanarak. Hem Spring Boot ile birlikte kullanarak güzel bir şeyler ortaya çıktı şu ana kadar. Şu anda yaptığım özellikler şunlar. Şimdi bir kişi ilk mesajını attığı zaman bir tane kullanıcı modeli oluşturuyorum. Bu modelde sunucuya attığı mesajları, kullanıcı adı, profil fotoğrafı, ilk mesajını ne zaman attığı, en son ne zaman aktif olduğu, puan ekleme geliştirilme aşamasında, aldığı uyarı sayısı ve aldığı uyarılar (geliştirilme aşaması), sunucudan çıkma tarihi. Mesajları ise söyle tutuyorum, attığı mesaj hangi kanala atmış olduğunu o kanalın ID'sini ne zaman attığının mesajın aktif olup olmadığını, ne zaman sildiğini ve eğer mesajı güncellediyse o mesajın geçmişini gösteriyorum.

Ek olarak uzaktan sunucuya bot üzerinden mesaj gönderme işlemini de yapmaya başladım. Sorunsuz çalışıyor sadece biraz geliştirilmesi yapılması gerekiyor. Sadece birisi mesaj attığı zaman tetikleniyor ve hangi gruba atılacağını seçme biraz uğraştırıcı olabiliyor onu düzelttim mi o kısımda tamam olacak. En son yaptığım geliştirme ise bir tane bot kontrol paneli yapmayı düşünüyorum ve onun için kayıt ve giriş yapma kısmını oluşturdum.

Aklımda getirecek olan güncellemeler ise şu şekilde;
  1. Ban, mute, warn vb. atmak.
  2. Müzik botu.
  3. Yapay zeka ile muhabbet edebilme sorularını çözmesi.
  4. Hatırlatıcı, etkinlik vs.
  5. Puan sistemi.

Son düzenleme:
Ya bu bir süre sonra sürekli atması sıkıyor bence, ama kullanıcı isteğine bağlı olarak açık kapatılabilir yapabilirim.

Şu an içlerinden en zoru bu biraz araştırmayla nasıl yapılacağını bulurum umarım.

Sıfırdan yapmak zor gelirse internetten alıp ekleyebilirsin.

Geri
Yukarı