Gen 3x4 porta GEN4x4 SSD takmak

TheMarksman

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Başlıkta da yazdığı gibi, Monster Abra A5 v13.4 laptopumun GEN3x4 yuvasına PNY 3040 1TB'lik NVMe PCI-e GEN4x4 SSD modelini takacağım.

Hızım kısıtlanacak bunu biliyorum, GEN3x4 hızlarını alacağım. Fakat asıl merak ettiğim ısıdan tasarruf yapabilecek miyim? Yani GEN4x4 hızlarına çıkmayacağı için SSD'nin ısısı daha düşük olur mu? Hem de SSD daha az yorulur diye düşünüyorum.

Sizce bu düşüncem ne kadar doğru, ısıda bir fark yaratır mı böyle bir taktik uygulasam?

Hızlar daha düşük olacağı için sıcaklıklar da daha düşük olacaktır diye düşünüyorum.

Hızlar daha düşük olacağı için sıcaklıklar da daha düşük olacaktır diye düşünüyorum.
Ben de öyle düşünüyorum, mantıken öyle olması gerekiyor. Ama bazen mantık işlemiyor o yüzden sormak istedim, belki bilen birisi çıkar veya aynı şekilde kullanan.

Ben de öyle düşünüyorum, mantıken öyle olması gerekiyor. Ama bazen mantık işlemiyor o yüzden sormak istedim, belki bilen birisi çıkar veya aynı şekilde kullanan.

Aynı şekilde kullanmıyorum ancak sıcaklık ile ilgili bir sorun olacağını da zannetmiyorum, pek o şekilde kullanan bilmiyorum açıkçası olsa etiketlerdim. Basit mantık ile sıcaklık konusunda artıya geçersiniz diyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı