Genç intiharlar haberleri neden arttı?

Ben de görüyorum bu türde olan haberleri. Bunun birçok sebebi var. Aile baskısı, ekonomik şartlar, maddi ve manevi durumda iyi durumda olunmaması ve malum parti; bu intihar sorununun sebeplerinin başında gelir. Maalesef ülkemiz kötü durumda olduğu için sayılar da arttı normal olarak. Yapacak bir şey yok. Malum parti iktidardan çekilene kadar hep böyle devam edecek.

Oyunlar sayesinde azda rahatlayıp düşünmüyorum böyle şeyler.
Bilgisayar oyunları çerezlik şeyler, aktif spor yapmak veya sabahtan akşama kadar köle gibi çalışmak stresten uzaklaştırır ama yine de patlarsın bir zaman sonra dolayısı ile sosyal birisi olmak önemli.

"Hiçbir şeyi yaşamak kadar sevme."

İnsanlar zor şeyler yaşıyorlar, özellikle genç yaşta bunların üstesinden gelemeyenler de oluyor. Bu tür haberler cidden can sıkıcı. Her ne vesile oluyorsa, her kim vesile oluyorsa bin beter olsun.

"hiçbir şeyi yaşamak kadar sevme."

İnsanlar zor şeyler yaşıyorlar, özellikle genç yaşta bunların üstesinden gelemeyenler de oluyor. Bu tür haberler cidden can sıkıcı. Her ne vesile oluyorsa, her kim vesile oluyorsa bin beter olsun.

Keşke susamam 2 çıksa.

Bence haber kanallarının intihar gibi haberleri paylaşmaması lazım. Zaten başımızda bin türlü bela var, intihar haberleri de yaraya tuz basmaya benziyor bana göre.

"Hiçbir şeyi yaşamak kadar sevme."

Haklısınız. İnsan bu tür haberleri duymak istemiyor. Bir gencin hedefleri var ama ülkemizdeki zor şartlar nedeniyle hayallerine ulaşamayan bir çok genç var. Ve herhalde ben de yakında o gençlerden biri olabilirim eğer bu sorun düzelmezse.

Geri
Yukarı