Gençliginiz bitti mi?

Anti Depresan kullanmaya başladınız mı?

• Evet

• Hayır

Sonuçları sadece ankete oy verdiğinizde görebilirsiniz.

SeyitAli253

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
intel i7 12700h rtx 3050ti 1tb ssd
Ülkemizin zamlardan kötü yönetilmesinden bıkmışızdır. Hayattan zevk alıyor musunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu sene 21 yaşına girecek bir gencim. İkinci üniversitemi okuyorum. İlk üniversitemi bitirir bitirmez nispeten nitelikli bir işe girdim. Yaklaşık lise 3'ten beri sürekli çalışıyorum, yeri geldi amelelik bile yaptım. Üniversitede devletten burs alamadım, reddedildim. Gel görelim ki şu anda tek mal varlığım, takibe alınmış banka borçlarım ve tebligatlarım. Annem ve babamı peş peşe 19 yaşımda kaybettiğimden ötürü maalesef tamamen kendi ayaklarım üzerinde durmaya çalışıyorum fakat nafile. Sağlık sorunlarımla dahi maddi yetersizlikten ötürü ilgilenemiyorum. Coğrafya kaderdir. Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
16 Yaşındayım hala biraz gençliğim var bence. Bir süredir hayattan zevk alamasam da ileriye dönük planlarım var onlar gerçekleşirse daha mutlu bir insan olabilirim...

Şöyle söyleyeyim. 2018'e kadar hiçbir şey yoktu, zam falan yoktu. Fiyatlar yine iyiydi ama 2018 yılına girince kriz başladı ama etkisini hemen göstermedi. Kriz zamanla büyüdü ve şu anki haline geldi. Benim için gençliğimin en iyi dönemi 2018-2020 arasıdır. Corona'nın ülkeye yayılmasıyla birlikte fiyatlar falan arttı, ülke daha da kötü hale geldi. Gençliğim bitmedi ama kötü zamanlardan geçiyor, bugün yine iyi günler. İleride ne olur göreceğiz bakalım..

10 yaşımdan beri zevk almıyorum. Şimdi 23 yaşındayım. Alıştık artık. İlaça falan gerek yok. Bunun yanı sıra yeni neslin gençliği bitti. Türkiye'de bitti.

İlaç gerekli olmuyor ama bazen intiharı engellemek için içmek zorunda kalabiliriz

Ülkemizin zamlardan kötü yönetilmesinden bıkmışızdır. Hayattan zevk alıyor musunuz?

Ne kadar linç yesemde umurumda değil şunu diyeceğim CHP'ye oy vermiş biri olarak aşırı fazla abartıyorsunuz bazı şeyleri geçen gün ulan Amerika'da Almanya'da olsam ne hayat yaşardım be diyordum sonnra aklıma aganistan Pakistan böyle leş gibi başka ülkelerdede doğabilirdim diye kendimi teselli ettim böyle yapabilirsiniz ki gerçkten bizden aşırı daha kötü durumda insanlar var dünyanın sonu değil yapacak bir şey yok hayat devam ediyor.

Bu sene 21 yaşına girecek bir gencim. İkinci üniversitemi okuyorum. İlk üniversitemi bitirir bitirmez nispeten nitelikli bir işe girdim. Yaklaşık lise 3'ten beri sürekli çalışıyorum, yeri geldi amelelik bile yaptım. Üniversitede devletten burs alamadım, reddedildim. Gel görelim ki şu anda tek mal varlığım, takibe alınmış banka borçlarım ve tebligatlarım. Annem ve babamı peş peşe 19 yaşımda kaybettiğimden ötürü maalesef tamamen kendi ayaklarım üzerinde durmaya çalışıyorum fakat nafile. Sağlık sorunlarımla dahi maddi yetersizlikten ötürü ilgilenemiyorum. Coğrafya kaderdir. Teşekkürler.

Başınız sağ olsun.

Geri
Yukarı