Genel kernel sorunu (Win xp)

Muhde

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba 9 eylül saat 6:13:53 saatlerinde girdiğim bir siteden .exe şeklinde kendini msonfigten bilgisayarı her açışta kendini açan kendine owner yetkisi veripte kapatılmayan bir virüs ile karşılaştım virüs girer iken güvenlik duvarını kapatıp tekrar açmaya çalışıncada kapatıyordu ilk olarak msconfigten başlatma satırını sildim sonra bilgisayara reset attım ancak kendini tekrar msconfig başlatma satırına eklemiş olarak açıldı sonra regediti karıştırdığımda her hangi bir başlatma satırına raslamadım aynı şekilde windows klasöründe bulunan zamanla başlatma klasöründede sonra virüsün .exe halini unlocker ile sildim ancak kendisini tekrar gene yükledi sonra servislerden ayrı bir satır daha buldum kendisine ait onuda sildim satırı sildikten sonra .exe yi unlocker ile tekrar sildim pc ye tekrar reset attım açılmamış halde kendi konumunda oturuyordu tekrar silince her hangi bir geri yükleme v.s yapamadı kendine ancak bu olaydan sonra fark ettimki .sys olarak hiç birşey yükleyemiyorum xtrap "load driver error" adlı hata veriyor vede diğer programlar driver klasörüne baktığımda virüsün yüklenme tarihinde aynı olan bir .sys buldum ancak kopyalamaya upload etmeye çalışınca edilmiyordu ''dosya sözdizimi etiketi v.s hatalı hatası'' bu saat içinde 16 ekim 2:37 gibi onu sildim bu zamana kadar silmeme sebebim ise kendisinin windows dosyalarından bile daha korunaklı olması beni tereddüte düşürdü şuan sildiğim halde sorun devam etmekte format atar isem kesin geçicek ondan eminim ancak yüklü dosyalarım olduğu için format atmaya pek niyetim yok kernele bağlı olan .sys .dll lerde farklı birşey yok bu arada her hangi bir anti virüs kullanmıyorum gerek duymadığım için

Formatta hiç bir sıkıntı olmayıp oricinaldir modifiyelimi diye sormayında :( sp3

Son düzenleme:
Driver bölümünde olan başka bir sözdizimi etiket hatası alan .sys dosyasını silip reset attıktan sonra düzeldi konu başlığına [Çözüldü] tagı ekleyerek (öyle bir tag var ise) kapatılabilir

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı