Çözüldü Genel ortalama 50 üzerinde olup baraj hariç 4 dersten kalınırsa sınıfta kalınır mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ekinakpınar

Centipat
Daha fazla  
9. Sınıfım 1. dönem ortalamam 70 idi. Şimdi 2. dönem biraz sıkıntı geçti 1. sınavlar çoğundan düşük aldım ortalamam 54, 2. sınavlar ve sözlülerle birlikte 65 yapsam ve Edebiyattan kalmasam ama Matematik, Fizik, Biyoloji ve Kimyadan kalsam sınıfta kalır mıyım?

1. Dönem hiçbir dersten kalmadım.

Çözüm
Edebiyattan kalmazsan sorumluluğa girmezsin, genel ortalaman 50'nin altında değilse sınıfta kalmazsın.
Edebiyattan kalmazsan sorumluluğa girmezsin, genel ortalaman 50'nin altında değilse sınıfta kalmazsın.

Teşekkürler içim rahatladı. Arkadaşım 4 dersten kalırsan sınıfta kalırsın demişti korkmuştum sözelim iyi zaten sadece sayısalım kötü.

Son düzenleyen: Moderatör:

Bu arkadaşın dediği gibi 4 dersten kalınıp bir de Edebiyat ve Matematik'den kalınırsa ama genel ortalama 50 üzeri ise ne olur hocam?

9. sınıfım 1. dönem ortalamam 70 idi. Şimdi 2. dönem biraz sıkıntı geçti 1. sınavlar çoğundan düşük aldım ortalamam 54, 2. sınavlar ve sözlülerle birlikte 65 yapsam ve edebiyattan kalmasam ama matematik, fizik, biyoloji ve kimyadan kalsam sınıfta kalır mıyım?

1. dönem hiçbir dersten kalmadım.

Kanka olay şu 2 dönemin toplam puanı 100 üzerinde olursa diğer dersler düşük olsa dahi kalınmıyor. Matematik, Fizik de dahil fakat bunların içine Edebiyat girmiyor Edebiyattan kalırsan sorumluluk oluyor her türlü. Fakat iki dönemin ortalaması 100'den aşağı olduğunda zayıf notların sorumluluğa düşüyor.

Bu arkadaşın dediği gibi 4 dersten kalınıp bir de edebiyat ve Matematik'den kalınırsa ama genel ortalama 50 üzeri ise ne olur hocam?

Matematik puanın düşükse dahi geçersin fakat Edebiyatın 2 dönem edebiyat notların ortalaması 50 üzerinde olmalı yoksa sorumluluk.

9. sınıfım 1. dönem ortalamam 70 idi. Şimdi 2. dönem biraz sıkıntı geçti 1. sınavlar çoğundan düşük aldım ortalamam 54, 2. sınavlar ve sözlülerle birlikte 65 yapsam ve edebiyattan kalmasam ama matematik, fizik, biyoloji ve kimyadan kalsam sınıfta kalır mıyım?

1. dönem hiçbir dersten kalmadım.

Eğer toplam dönem ortalaman 50 altında ve 3 dersten fazla kalınırsa evet kalırsın. Ancak 50 üzerinde ise ortalaman sınıf tekrarı olmaz. Baraj dersinde ise sadece sorumluluğa kalırsın. Ancak meslek liselerinde alan dersinde kalırsan sınıf tekrarı yapman gerekir.

Bu arkadaşın dediği gibi 4 dersten kalınıp bir de Edebiyat ve Matematik'den kalınırsa ama genel ortalama 50 üzeri ise ne olur hocam?
10. Sınıfta Edebiyat için 9. sınıfta veremediğiniz Edebiyatın konularıyla sorumluluk sınavına girersiniz. Sınıf atlarsınız.

Eğer toplam dönem ortalaman 50 altında ve 3 dersten fazla kalınırsa evet kalırsın. Ancak 50 üzerinde ise ortalaman sınıf tekrarı olmaz. Baraj dersinde ise sadece sorumluluğa kalırsın. Ancak meslek liselerinde alan dersinde kalırsan sınıf tekrarı yapman gerekir.
Kanka birinci dönem ortalamam 70 di zaten yani hiç çalışmadım diyelim 30 oldu yine geçiyorum edebiyatım da iyi 1.dönem 72 düşümüştü şimdiki sınavdan da 60 aldım biraz düşük olabilir ama sözel derslerden kurtarırsam bişi olmaz diye düşünüyorum

Şöyle galiba ortalaman 50 üstü ise istersen 7 dersten kal bişi olmuyor direk geçiyorsun matematikten kalınca sıkıntı olmuyor yeterli ortalaman 50 üstü olsun

Son düzenleme:

Geri
Yukarı