Çözüldü Genel PnP Monitör Nedir ?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Mehmet Dmr

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar, bugün bir driver güncellemesi yapayım dedim. ve aygıt yöneticisine girdim. Fakat şöyle bir sorun gördüm. Bilgisayarı topladıktan sonra, öyle bir hata yoktu. Sizce buradaki sorun nedir ? Monitör driver güncellemesi ise, daha önce dediğim gibi böyle bir sorun yoktu.

Son düzenleyen: Moderatör:
PnP, Plug&Play demektir. Yani Tak&Çalıştır demektir. Sanırsam aldığınız monitörün marka modelini tanımlayamamış sistem.

Eski monitör kullanıyorum. Dediğim gibi ilk taktığımda bu sorun yoktu.

Vallahi benim çok bir fikrim yok, fakat Google'dan monitör marka ve modeline ait sürücüyü ararsan birşeyler bulabilirsin belki, yada daha iyi bilen arkadaşların tavsiyelerini bekleyebilirsin.

Herhangi bir sorun teşkil etmez. Sisteminizin monitörü tanıyıp tanımaması önemli değil. Monitör driverları daha çok renk ayarları, çözünürlük ve hertz ayarları gibi ayarlar içerir. Bu ayarların hepsini zaten Amd veya Nvidia ekran kartlarının programları ilede yapabilirsiniz. Korkmanıza gerek yok.

Teşekkür ederim. Zaten monitör'üm eski olduğu için, driver bulamadım. Kalsın o zaman bir sorun teşkil etmiyorsa, kafaya takmamak gerek. :)

Aynı sorun bende de vardı. Ekran kartından monitöre bağladığınız kabloyla alakalı bir sorun. Ben VATAN COMPUTER - S-LINK - SLX-311 DVI 24+5 ERKEK DEN 15 P buradaki kabloyu alarak sıkıntımı çözmüştüm. Sizin monitörünüz de eski bir monitör ise, büyük ihtimal dvi girişlidir. Sanırım bu kablo sizin de işinizi görür.

Ben, monitörü DVI to VGA dönüştürücü ile kullanıyorum.

Dönüştücü olmadan kullan, Aygıt yöneticisinden Genel pnp kaldır, Ekran kartı driverin güncel değilse Beta olmayan bir sürücüye güncelle.

CRT monitör kullanıyorum. Dönüştürücü olmadan kullanamam. Monitör VGA çıkışlı. Ekran kartı sürücüsü güncel.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı