Genel Pnp Olmayan Monitör Sorunu

advacatous

Hectopat
Daha fazla  
Son ekran kartı sürücüsü güncellemesinden sonra bu sorunu yaşadım. Ekran kartım HD 7950. Geriye dönük 8-9 driver denememe rağmen çözemedim sorunu. Monitör driverını indirdim ve bir şekilde tanıttım monitörü. Tam modelini doğru göstermese de AOC 2352 şeklinde görüyor ve çözünürlük ayarını yapabiliyorum. Fakat şu anda yine bu soruna bağlı olarak başka bir sorun yaşıyorum. Vga kablo ile bağlıyken BIOS geçişini görebiliyorum ancak HDMI ile bağlıyken BIOS geçisini göremiyorum. Eğer BIOS girersem ekran karanlık bir şekilde kalıyor. Bununla beraber HDMI ile bağlı olmama rağmen ses alamıyorum ve denetim masasında AMD high definiton audio device takılı değil olarak gözüküyor. Farklı 5 HDMI kablo ile denedim sonuç değişmedi. Monitörün yanındaki orjinal kablonun sorunu çözdüğü yazılmış ancak kabloyu bulamıyorum maalesef. Bu sorunun sebebi nedir sizce nasıl çözebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Monitorun donanım kimliğini paylaşın. Ayrıca tam olarak monitör marka ve modelini belirtin.

BIOS ayarlarını defaulta alıp çıkın.

İlgilendiğiniz için teşekkürler. Monitörün tam marka ve modeli AOC2352Phz. Donanım kimliği
MONITOR\Default_Monitor şekilde çıkıyor. Monitörlerin ayarlarını barındıran bir edid dosyası var sanırım bu dosya silinmiş olabilir. Kendi sitesinden indirdiğimi yüklüyorum ancak tam modeli gözükmüyor. VGA kablo ile bağlıyken farklı model olarak tanıyor monitörü. Bios ekranını geçerken görebiliyorum VGA bağlantısıyla. Ancak hdmi ile bağlıyken bios ekranı geçisi gözükmüyor.

Bunu denediniz mi ? http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/LCD Monitors/ASUS_MX279_Windows_7_Driver.zip

Farklı bir markanın ama sorun çıkartıp çıkartmayacağını deneyiniz.

Verdiğiniz linke ulaşamıyorum maalesef. Başka markaların sürücülerini dijital imzalı olanlarını denedim. Her yeniden başlatmamda monitör tekrar AOC2352 olarak görünüyor. Phoenix edid programı varmış eskiden bu problemi çözüyormuş ancak windows 10 desteği olmadığından invalid edid hatası alıyorum sürekli.

MEGA Buradan deneyin. Eski bir monitör olduğu için sorun yaşayabilirsiniz. Kullandığınız işletim sistemi nedir ?
Denedim maalesef sonuç değişmedi. Windows 10 64 bit kullanıyorum. Yabancı sitelerde de bu konuda çok sorun var fakat net bir çözüm yok. Custom Resolution Utility (CRU) bu sitedeki programı indirdim. Sonradan içine hdmi dosyasını yükledim. O driverı tanıttım ama ben mi yanlış yaptım yoksa farklı birşey mi var anlayamadım.

Denedim maalesef sonuç değişmedi. Windows 10 64 bit kullanıyorum. Yabancı sitelerde de bu konuda çok sorun var fakat net bir çözüm yok. Custom Resolution Utility (CRU) bu sitedeki programı indirdim. Sonradan içine hdmi dosyasını yükledim. O driverı tanıttım ama ben mi yanlış yaptım yoksa farklı birşey mi var anlayamadım.
yapton mı?

Geri
Yukarı