General mobile DST800 Vodafone 3G Sorunu

Ismail Çakmak

Hectopat
Arkadaşlar bende GENERAL MOBILE DST 800 var. Telefonda eskiden Turkcell hat kullanıyordum ve internete rahatlıkla girebiliyordum. Şimdi ise Vodafone'a geçtim. Telefonla bir türlü internete giremiyorum. İnternet ayarları istiyorum Vodafone'dan ancak telefonunuz desteklememektedir diyor.

Bir çözüm yolu var mı ? GPRS Verisi ayarlarıyla mı alakalı ? Ayarları kendim nasıl yapabilirim ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Erişim noktası adını "internet" yapın. Bu arada General Mobile cihazlardan kesinlikle uzak durun derim. Gerek insan sağlığına zarar veren SAR değerleri, gerek kullanımı zor olmaları yüzünden tavsiye etmem. En ucuz Android telefon bile General Mobile'dan kat kat daha iyidir...

Haklısınız bu General mobile çektiğim kadar hiçbirşeyden çekmedim.

Erişim noktası diye bir şeyde bulamıyorum telefonda. Wap ve veri hesabı diye iki bölüm var. Veri hesabında GPRS ayarları var. GPRS ayarları da GPRS ve GPRS verisi olmak üzere ikiye ayrılıyor.

GPRS'de Turkcell, Vodafone ve Avea'nın ayarları mevcut ama ben sadece Vodafone kullanıyorum. Avea nerden geldi. Hiç avea hat da takmadım, anlamadım.
GPRS verisinde ise hesaplar boş. Sanırsam bu hesaplara ekleme yapacağız.

VODAFONE için:

Hesap adı:
Numara:
Kullanıcı adı:
Şifre:
Hat türü: ISDN veya Anlolog
Hız: 9.6 veya 14.4
Birincil DNS:
İkincil DNS:

Turkcell ve Avea ayarlarını silip dener misiniz. Olmazsa Şöyle yapın:

Hesap adı: Vodafone 3G
Numara:internet
Kullanıcı adı: Boş
Şifre: Boş
Hat türü: ISDN veya Anlolog :ISDN yapın, olmadı analog yapın
Hız: 9.6 veya 14.4: 14.4 yapın
Birincil DNS: Boş
İkincil DNS: Boş

Arkadaşlar sorunu çözdüm.
Vodafone müşteri servislerini aradım.
Ve sorunumu anlattım.

Ayarları yolladılar. Mesaj yoluyla gelmiyormuş. Nedeni ise bu tarz telefonlarda böyle bir sorun çıkıyormuş.
Türkcell de hattı taktığım an internete giriyordum.

İşte Vodafone'un acizliği diyorum!

Geri
Yukarı