General Mobile E-Tab 5 batarya performansı çok düşük

Daha fazla  
Meslek
Network Mühendisi
Merhaba durum yukarıda belirttiğim gibi. Cihaz bana verilmesinin üstünden yaklaşık 6 yıl geçti. Eskiden bataryasının performansı ne kadar iyiydi hatırlamıyorum bile. Son 2 yıldır kullanmıyorum. Kardeşim kullanmak istediğini söyledi ama 30dk da %15 civarı bir şarj seviyesine ulaştı.
Kullanmakta olan veya cihazı bilen kişiler; bu durum ne kadar normal? Normalde ne olmalı?
Konu hakkında bilgili kişiler; yeterli bilgiye ve donanıma sahibim. Bataryayı değiştirmek istesem daha yüksek mAh değerli bir batarya ile değiştirmek istiyorum tavsiye ettiğiniz bir batarya var mı? Cihaz 5V 2a ile beslenmek için tasarlanmış bunu da göz önünde bulundurmak lazım. Ürünün Datasheet'i var mı bakmadım. Eğer varsa Max ne kadar watt ile besleme yapılabileceğini kontrol ederek daha yüksek watt değerine sahip bir adaptör ile şarj edebilirim.

Yeni batarya konusunda bir bilgim yok, ancak üzerinden 6 yıl geçmiş bir cihazın pil performansının bu denli düşük olması normal. Bir de verildi demişsin, aldım dememişsin. Belki 6 yıldan bile daha fazla olabilir kullanım sıklığı. Normal bence. Uygun bir batarya bul, değiştir.

Yeni batarya konusunda bir bilgim yok, ancak üzerinden 6 yıl geçmiş bir cihazın pil performansının bu denli düşük olması normal. Bir de verildi demişsin, aldım dememişsin. Belki 6 yıldan bile daha fazla olabilir kullanım sıklığı. Normal bence. Uygun bir batarya bul, değiştir.
Hocam bu cihazlar fatih projesi kapsamında lise öğrencilerine dağıtılmıştı. O zamanlar cihaz cayr cayır yeniydi. Benden önce birilerinin kullanmış olma olasılığı aşırı düşük.

Yeni konular

Geri
Yukarı