General Mobile eTab-5 tabletin Android sürümü yükseltilebilir mi?

Metro 1234

Zeptopat
Benim çok eski bir tabletim var şu General Mobile etab-5 model belediyenin verdiği bir tablet. Ama içinde Android 5.1 Lollipop var. Ben bilgisayar olmadan bunu en azından Android 8 yapmanın bir yolu var mı ?

Not: Custom ROM da oluyorsa olur fark etmez Android 8 olsun yeter.
Not 2:Cihaz zaten rom atılmış ama android 5 rom var içerisinde
Screenshot_2024-04-14-14-42-58.png

Son düzenleme:
Benim çok eski bir tabletim var şu General Mobile eTab-5 model belediyenin verdiği bir tablet. Ama içinde Android 5.1 lollipop var. Ben bilgisayar olmadan bunu en azından Android 8 yapmanın bir yolu var mı?

Not 2: Cihaz zaten ROM atılmış ama Android 5 ROM var içerisindeEki Görüntüle 2168239

ROM atablirsin. İllaki Custom ROM'lar vardır bu tablet için.

Hocam hatırlıyorum bu cihaz Custom ROM atıldığını ama mesele atılır mı değil bilgisayar olmadan atılır mı. Bi bakayım dedim mesela bu var Android 7 kısacası tabii ki var ama bilgisayar olmadan atılır mı ?
Bilgisayar şart diye biliyorum.

Benim çok eski bir tabletim var şu General Mobile etab-5 model belediyenin verdiği bir tablet. Ama içinde Android 5.1 Lollipop var. Ben bilgisayar olmadan bunu en azından Android 8 yapmanın bir yolu var mı ?

Not 2:Cihaz zaten rom atılmış ama android 5 rom var içerisindeEki Görüntüle 2168239
Port eden yok diye biliyorum ki zaten gücü YouTube, Google gibi uygulamalara bile yetmeyen bir cihaz. Öldü tamamen E Tab 5. O SoC ile 1920x1200 çözünürlüğün zorlama olduğunu PC'den anlayan herkes de bilir.

Not 2:Cihaz zaten rom atılmış ama android 5 rom var içerisindeEki Görüntüle 2168239
Etab 5 cihazına sahibim.Ara sıra rom denerim hobi amaçlı deniyorum bir nevi.Tablet eski bir cihaz dediğiniz gibi işlemci güçsüz rami keza aynı şekilde iyi değil.Tablet için çıkan en iyi rom fatih ağının(tableti dağıtan projenin) çıkardığı 5.1 lollipop android sürümü.Bu sürümünde bazı kötü yönleri var tabii mesela youtube desteği mart ayından beri yok.Ben etab5i genelde youtube için kullanıyordum desteği kesince youtube çalıştıracak daha güncel android sürümü arayışına koyuldum
7.1.2 sürümünü yükledim ama 5.1e göre stabilitesi yok.Tablet ekranı kapandıktan sonra kendini şarjı bitene kadar yeniden başlatıyor.Ara sıra WİFİ kesintisi oluyor.Şarjı 5.1e göre daha çabuk bitiyor.Maalesef bu sorunlar tüm 7 romlarında var.Ben tableti sadece youtube için kullandığımdan 7 sürümlerinden birini kullanıyorum.Yeniden başlatma sıkıntısına karşı da bir çözüm buldum çok işlevsel olmasada.O şekilde, eski bir cihaz ve sadece ülkemizdeki insanlarda olduğundan yabancı tarafında rom portlayanda yok türklerde zaten yok.
Sizin sorulara gelecek olursak en fazla 7 sürümü var. Bilgisayar olmadan nasıl yapabilirsiniz bilmiyorum.

Hocam baktım içinde TWRP var zaten dediğim gibi romlandığı için ama çok eski bir sürümü var şuanda benim amacım bilgisayar olmadan yükselmek. O zamana kadar idare edicem artık.

Yeni konular

Geri
Yukarı