General Mobile GM 9 Pro vs Realme C21

Zinederon

Kilopat
Yer
Ordu, Fatsa
Daha fazla  
Merhaba sizce Realme C21 mi General Mobile GM 9 Pro mu? Ben aslında çoktan kararımı GM 9 Pro'dan yana kullandım bile ama siz olsanız hangisini alırsınız merak ettim.
General Mobile'ı seçmemein nedeni batarya dışında her donanım da üstün veya eşit ayrıca buradan bakabilisiniz. https://www.epey.com/akilli-telefon...4646/general-mobile-gm-9-pro_realme-c21-64gb/
Ayrıca GM 9 Pro saf Android ile geliyor onu root suz bir şekilde Realme UI yüklemek istiyorum. Olabilir mi?

Merhaba sizce Realme C21 mi General Mobile GM 9 Pro mu? Ben aslında çoktan kararımı GM 9 Pro'dan yana kullandım bile ama siz olsanız hangisini alırsınız merak ettim.
General Mobile'ı seçmemein nedeni batarya dışında her donanım da üstün veya eşit ayrıca buradan bakabilisiniz. https://www.epey.com/akilli-telefon...4646/general-mobile-gm-9-pro_realme-c21-64gb/
Ayrıca GM 9 Pro saf Android ile geliyor onu root suz bir şekilde Realme UI yüklemek istiyorum. Olabilir mi?

Rootsuz ROM atılmıyor diye biliyorum.
Ayrıca Realme UI ROM özel olarak GM9 Pro'ya portlanmamış ise yükleyemezsiniz kendinizin portlaması lazım, bu işlerden anlamıyorsanız hiç girişmeyin cihaz brick, hard brick olur.
Ayrıca bende GM9 Pro alırdım.

@Shenzhenn hocam ROM konusunda benden çok daha bilgili.

Hocam C21 daha sonra çıktığı için desteği GM9 göre daha fazla gibi duruyor. GM9 alıp güncellemeleri önemsenmiyorsanız alınabilir.
Daha önce Pie kullandım bozuldu şuan ondan eski olan olan 8.1 oreo kullanıyorum o da bozuldu telefonum yok şuan. Çok ta önemli değil zaten Garantisi bitince Root atarak Sürümünü güncelleyeceğim.
Rootsuz ROM atılmıyor diye biliyorum.
Ayrıca Realme UI ROM özel olarak GM9 Pro'ya portlanmamış ise yükleyemezsiniz kendinizin portlaması lazım, bu işlerden anlamıyorsanız hiç girişmeyin cihaz brick, hard brick olur.
Ayrıca bende GM9 Pro alırdım.

@Shenzhenn hocam ROM konusunda benden çok daha bilgili.
Çok önemli değil şuan dediğim gibi garantisi bozulmaması için ilk 2 yıl dan sonra atacağım root o zaman sürümünü yükseltirken olursa yaparım olmassa da sorun değil, yorumun içi teşekkürler.
@DarkLife bak arkadaşım kendi konumda bari sal.

Daha önce Pie kullandım bozuldu şu an ondan eski olan olan 8.1 oreo kullanıyorum o da bozuldu telefonum yok şu an. Çok ta önemli değil zaten garantisi bitince root atarak sürümünü güncelleyeceğim.

Çok önemli değil şu an dediğim gibi garantisi bozulmaması için ilk 2 yıldan sonra atacağım root o zaman sürümünü yükseltirken olursa yaparım olmazsa da sorun değil, yorumun içi teşekkürler.

Şu anda da ROM atabilirsiniz bana kalırsa.
İnternetten video izleyerek arızayı tamir etmeye kalksanız General Mobile servisinden daha iyi yaparsınız.(onlarda o şekilde tamir ediyor bana kalırsa 😂)

Son düzenleyen: Moderatör:
Şu anda da ROM atabilirsiniz bana kalırsa.
İnternetten video izleyerek arızayı tamir etmeye kalksanız General Mobile servisinden daha iyi yaparsınız.(onlarda o şekilde tamir ediyor bana kalırsa 😂)
Donanımda sorunlar oluyor diye ROM atmak istemiyorum. Donanım konusunda garanti şart.

Donanımda sorunlar oluyor diye ROM atmak istemiyorum. Donanım konusunda garanti şart.

Hocam karar sizin ama şöyle anlatayım.
Ablam GM 5 Plus telefonu sıvı teması sebebiyle servise yollamıştı 500 TL para almıştı servis.
Cihaz elimize geçtiğine 32 GB ROM olması gerekirken 24 GB gözüküyordu (isteseler yapamazlar nasıl yaptılar merak ediyorum 😂)ayrıca muazzam bir kasma ve donma sorunu vardı, tanıdık bir telefoncuya götürdü abim, adam tam olarak şunu dedi "bunu garantinin tamir ettiğine emin misiniz, kendiniz yapsanız bu kadar kötü olmazdı".
Karar sizin tabii :)

@Elan Morin Tedronai etiketlediğin için teşekkür ederim.

ROM kurabilmek için root gerekmemektedir. General Mobile GM 9 Pro için Realme UI portu bulabileceğinizi sanmıyorum. ROM, root işleriyle uğraşacaksanız bütçenizi biraz daha artırıp Xiaomi Note 9 almanız daha doğru olacaktır, Xiaomi cihazlara daha fazla ROM portlanmakta.

@Elan Morin Tedronai etiketlediğin için teşekkür ederim.

ROM kurabilmek için root gerekmemektedir. General Mobile GM 9 Pro için Realme UI portu bulabileceğinizi sanmıyorum. ROM, root işleriyle uğraşacaksanız bütçenizi biraz daha artırıp Xiaomi Note 9 almanız daha doğru olacaktır, Xiaomi cihazlara daha fazla ROM portlanmakta.
Realme UI önemli değil ileride Android 9+ üstü Root atmam yeter zaten sadece bir seferlik root atıcam xiomi sevmediğim bir marka ve telefonlarının 10/9 u kaba ve genel olarak markayı sevmiyorum ama teşekkür ederim yardımın için.

Yeni konular

Geri
Yukarı