General Mobile Kalitesizliği

Optifines

Kilopat
Makaleler
5
Yer
Bu Dünya Benim Memleketim
Daha fazla  
Nedendir bilmiyorum, tüm telefonlar arasında en nefret ettiğim telefonlar hep General Mobile'nin telefonları oldu. Her zaman beni çileden çıkardı ve kendisine beddua ettirtti (Tüm modellerini denemediğim için hepsi hakkında bu yorumu yapmıyorum.) . Isınma olsun, hız düşmesi olsun, oyun performansı olsun hep beni çileden çıkardı. Bir oyunu, hatta bir uygulamayı açmadan önce sürekli Ram'ı serbestleştiren (360 Security gibi) uygulamalara giriyordum. İyi ki kurtuldum. Sizin de bu telefon hakkındaki görüşlerinizi almak istiyorum. Belki de ben telefonu yanlış kullandım ve bu yüzden haksızlık yapmış olabileceğimi düşünüyorum çünkü.

1 yıl önce GM Discovery 1 kullanmıştım. Discovery 1 modelinde de çok sorun yaşayanlar olmuştu, çok şikayet edenler olmuştu. Fakat ben fiyatına göre memnundum. 550 TL gibi bir fiyata almıştım. O dönemde 500 TL civarında daha iyisi yoktu. Türkiye'de 1000 TL'nin altındaki telefon pazarında rekabetin artmasında General Mobile'ın ciddi katkısı var. Fakat rekabet ciddi bir şekilde artınca Discovery 2, Discovery Elite, Discovery Air gibi modeller rakiplerine göre pahalı kaldı. Özellikle Discovery Elite modelinin LG G2'den en az 200 TL daha ucuza satılması gerekiyordu.

Son düzenleme:
1 yıl önce GM Discovery 1 kullanmıştım. Discovery 1 modelinde de çok sorun yaşayanlar olmuştu, çok şikayet edenler olmuştu. Fakat ben fiyatına göre memnundum. 550 TL gibi bir fiyata almıştım. O dönemde 500 TL civarında daha iyisi yoktu. Türkiye'de 1000 TL'nin altında telefon piyasasında rekabetin artmasında General Mobile'ın ciddi katkısı var. Fakat rekabet ciddi bir şekilde artınca Discovery 2, Discovery Elite, Discovery Air gibi modeller rakiplerine göre pahalı kaldı. Özellikle Discovery Elite modelinin LG G2'den en az 200 TL daha ucuza satılması gerekiyordu.

Discovery 1'in zamanında bence tek rakibi S3 idi. Oda 1000 TL civarıydı, GM ise 700 falandı. Bende o zaman herkese Discovery öneriyordum. Şuan GMD den yazıyorum bu mesajı. Tam 2 senedir kullanıyorum ve memnunum. Evet mükemmel bir telefon değil şarj soketi ve yazılım sorunları gibi bir çok sıkıntısı vardı ama ben hiç yaşamadım. Yani zamanına göre mantıklı bi telefondu. Şuan ise eski bi telefonu eleştirmek bence mantıksız.

Arkadaşımla 2 yıl önce S3 Mini - GM Discovery tartışması yapıyorduk. O telefon alacaktı ben S3 Mini almasını söylerken Discovery almaya ısrar etti. Telefonu şuan benimkinden yavaş ve 2 kez batarya değiştirdi, benimkinin ilk günkü performansından farkı yok, telefonu değiştirmeyi düşünmüyorum fazlasıyla yeterli geliyor.

Discovery 1'in zamanında bence tek rakibi S3 idi. Oda 1000 TL civarıydı, GM ise 700 falandı. Bende o zaman herkese Discovery öneriyordum. Şuan GMD den yazıyorum bu mesajı. Tam 2 senedir kullanıyorum ve memnunum. Evet mükemmel bir telefon değil şarj soketi ve yazılım sorunları gibi bir çok sıkıntısı vardı ama ben hiç yaşamadım. Yani zamanına göre mantıklı bi telefondu. Şuan ise eski bi telefonu eleştirmek bence mantıksız.
Evet, ilk çıktığında hep S3 ile karşılaştırılıyordu. Bu arada ilk çıkış fiyatı 599 TL idi. Kredi kartı, indirim kuponlarıyla 400-450 TL'ye alan birçok insan vardı. Telefon 2013 Haziran'da çıkmıştı. O dönemde 1000 TL'nin altında 1 tane düzgün telefon yoktu. Dolayısıyla insanlar çok heyecanlanmıştı. Şimdi ise 1000 TL'nin çok alternatif var. İnsanlar artık 600-700 TL'lik telefonlar ile de işlerini rahatlıkla görebiliyor.

Şu an söylediklerinizi okuyunca bayağı bi rahatladım. Kendi hatam olmadığını görünce de General Mobile'den daha çok nefret etmeye başladım artık ne alacağım ne de tavsiye edeceğim. Gerçekten teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı