General Mobile tableti kullanabilir hale getirmek

Zeuszeus2023

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Belki Yazılımcı
  • Gmail hesabıma giremiyorum. Oturum açılamadı. Sunucu ile güvenilir bir bağlantı kurulamıyor... Dedi.
  • Google Play Store'a giremiyorum.
  • Tarayıcıda hiçbir şeye giremiyorum.

Sadece birkaç uygulama yükleyip, bilgisayara ikinci ekran, video izlemek gibi basit şeyler yapacağım.

Eskiden yapabiliyordum ama artık yapamıyorum.

Devlet yazılımları silinmiş olabilir. (kırılmış olabilir).

Android sürümü 4.4.2
Özel derleme sürüm eTab5-01.03.09

Son düzenleyen: Moderatör:
  • Gmail hesabıma giremiyorum. Oturum açılamadı. Sunucu ile güvenilir bir bağlantı kurulamıyor... Dedi.
  • Google Play Store'a giremiyorum.
  • Tarayıcıda hiçbir şeye giremiyorum.

Sadece birkaç uygulama yükleyip, bilgisayara ikinci ekran, video izlemek gibi basit şeyler yapacağım.

Eskiden yapabiliyordum ama artık yapamıyorum.

Devlet yazılımları silinmiş olabilir. (kırılmış olabilir).

Android sürümü 4.4.2
Özel derleme sürüm eTab5-01.03.09
İnternette araştırma yapıp cihazı yormayacak marshmallow yada naguat rom bulursan onu yükle üstüne gapps yüklersin (pico olanı) birde magisk zip flashlarsın twrp'den. Bu şekilde halledebilirsin.

Bilgisayara ikinci ekran işi pek verimli olmuyor sürekli ekran yırtılıyor.

İnternette araştırma yapıp cihazı yormayacak marshmallow yada naguat rom bulursan onu yükle üstüne gapps yüklersin (pico olanı) birde magisk zip flashlarsın twrp'den. Bu şekilde halledebilirsin.

Bilgisayara ikinci ekran işi pek verimli olmuyor sürekli ekran yırtılıyor.
Spacedesk adlı programı kullanıyorum. Gecikmeli olmasına rağmen güzel oluyor. Özellikle dokunmatik özelliği ve taşınabilir olması güzel.
Tabletin ekranını sökmeyeceğim.

Neden ve nedir?
Gapps ,Magisk ,twrp?
Kısaca yazmanız güzel olurdu.

gApps nedir?
-gApps direkt olarak açacağım (ve bütün açıklamalarım en anlaşılabilir dille yazılmaya çalışılacak, detayı mükemmel bilen arkadaşlar yoo derlerse diye baştan belirtmek istiyorum bunu), Google Apps açılımına sahip yani GMS ve Google önyüklü uygulamalar paketlerine verilen isim (pakete göre içerisinde Google'ın çeşitli uygulamaları bulunur).
Magisk nedir?
-Magisk Root (kök) erişimi için kullanacağınız uygulamadır ve alternatifleri de bulunur ancak (bildiğim kadarıyla) Magisk'te Android 5'ten öncesine destek bulunmuyor.
TWRP nedir?
-Team Win Recovery Project olarak açılımı olan bu kurtarma ekranı bilgisayarlara benzetirsem bir Custom BIOS'tur, bu ne demek diye soracak olursanız diye açıklayayım. Cep telefonunuz önyükleme indirme ve birçok diğer işleminde olan sorunlarda kurtarma bölümünden çözüme gider ancak fabrikadan çıkan Recovery çok kısıtlı ve Stock ROM'a herhangi bir müdahale ve silme şansı tanımadan yüzeysel işlemler yaptırır. Bu sebepten dolayı Team Win projesi bu kısıtlamayı kaldıracak ve cihazın bütün disk depolamasına erişip başka ROM'lara da önyükleme yapabilmeyi sağlayan bir Recovery bölüntüsü geliştirmiştir, bunun adı Team Win Recovery Project olup kısaltması TWRP'dir (alternatifleri bulunur).
(bütün yazı kendime ait olup harf hataları olması mümkündür.)

Size cihazınız için önerim sırasıyla bu videolarda yapılan işlemleri yapmanız olacaktır:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı