General Mobile'nin telefonlarını üreten marka Gionee'ymiş

General Mobile GM 10 kullanıyorum, MAC adresi ile ilgili birşeylere bakıyordum. İnternette MAC adresinin hangi markaya olduğunu gösteren site buldum. Telefonun adresini girince asıl üreten markanın Gionee olduğunu öğrendim. 🤔
sketch-1681209008418.png

General Mobile GM 10 kullanıyorum, MAC adresi ile ilgili birşeylere bakıyordum. İnternette MAC adresinin hangi markaya olduğunu gösteren site buldum. Telefonun adresini girince asıl üreten markanın Gionee olduğunu öğrendim. 🤔Eki Görüntüle 1735907
Bunu bilmeyen yoktu zaten. Cihazların hepsi klon :D

Sözde Türk markası, türkler üretiyor diye avunuyoruz vay anasını adamlar başka markadan almışlar logoyu basmışlar kafayı yersin.

Tamamını üretiyor diyemeyiz. Zaten Android stok hâli ile kullanılıyor. Ben Türkiye'de yeni açılan fabrikasında staj yaptım. Anakartlar hazır paket hâlinde yurt dışından geliyordu, fabrikanın diğer kısmı aktifleşince üretime de geçilecekti. Yani hiç üretmiyor diyemeyiz ama tamamen özgün de diyemeyiz. Asla alıp kullanmam o ayrı fakat aynı telefonu alıp logo değiştirip satıyor demek ayıp olur.
MAC adresi tanıtımı için ek ücret olayları vardır belki o yüzden o firmadan satın alıyordur.

Şu an guncel olarak GM 21 Pro kullanıyorum 2 yıldır bir sorunu yok fakat bu haberleri duyunca insan uzuluyor tabii.

Tamamını üretiyor diyemeyiz. Zaten Android stok hâli ile kullanılıyor. Ben Türkiye'de yeni açılan fabrikasında staj yaptım. Anakartlar hazır paket hâlinde yurt dışından geliyordu, fabrikanın diğer kısmı aktifleşince üretime de geçilecekti. Yani hiç üretmiyor diyemeyiz ama tamamen özgün de diyemeyiz. Asla alıp kullanmam o ayrı fakat aynı telefonu alıp logo değiştirip satıyor demek ayıp olur.
MAC adresi tanıtımı için ek ücret olayları vardır belki o yüzden o firmadan satın alıyordur.

Geri
Yukarı