Generic.Htool.b Virüs müdür?

Tyndeos

Kilopat
Daha fazla  
Bugün arkadaşımın aklına uydum gittim Metin2 pvp server indirdim indirmez olaydım. Bilgisayarımı zaten yeni aldım internetten ilk kez bir şey yüklüyorum.

Her neyse, oyunu indirmeden önce güvenlik açısından McAfee'nin deneme sürümünü indirdim tarattım virüs falan bulmadı, oyunu oynadım sonra tekrar girmeyi denediğimde zararlı yazılım algıladı. Resimde gördüğünüz gibi siliyorum tekrar yükleniyor. Bulunan zararlı yazılım penceresinde ise 12 adet Truva atı gözüküyor. Yok mu bir yardım edecek?

truva atı.png

Hocam cevabın beni rahatlattı açıkçası bu trojan konusunda paranoyaklaştım iyice. Fakat aklıma takılan birkaç şey daha var:
McAfee yuklendiğinden beri 12 tane Truva atı buldu yazıyor.

2. olarak ben 5-6 kere trojan olarak algıladı diye dll'yi sildim acaba sıkıntı çıkar mı?

Az önce bilgisayarımı tekrar açtım masaüstünde iki adet .ini dosyası vardı şu şekilde:

içinde de şu yazılar vardı:

Bilgisayarımdan C: dizinini açtığımda ise kırmızıyla belirttiğim dosyalar vardı hepsi bilgisayarı açtığım anda yüklenmiş:

C: 'de windows sekmesinde ise SECOH-QAD.dll yerine SECOH-QAD.exe vardı. Aslında hemen üstünde .dll hali de vardı fakat sonra bildirim geldi ve silindi dedi fakat bu bildirim sürekli geliyor. Ve ayrıca siyahla belirttiğim dosya da bugün eklenmiş:

Dosya Ekleri

• 1.png
    1.png
    16,9 KB · Görüntüleme: 157
  • 2.png
    2.png
    6,2 KB · Görüntüleme: 157
  • 3.png
    3.png
    16,2 KB · Görüntüleme: 150
  • 4 (1).png
    4 (1).png
    30,3 KB · Görüntüleme: 135
  • 5.png
    5.png
    41,2 KB · Görüntüleme: 223
  • 6.png
    6.png
    11,3 KB · Görüntüleme: 144
İşaretlediğin dosyalar işletim sisteminin dosyaları. Gizli dosyaları göster seçeneğini açarsan görürsün. Zararlı değiller, görmek seni rahatsız ediyorsa klasör ayarlarından kapatabilirsin. Secoh-qad dosyaları ise yukarıda belirtildiği gibi KmsPico'nun (Korsan Windows kullanma aracı) dosyaları. Lisans uyarısı alırsanız şaşırmayın.

Peki o masaüstüne gelen .ini dosyaları ne ile alakalı secoh-qad.dll'yi sildim diye mi çıktı?

İşaretlediğin dosyalar (.ini uzantılı ve silik gözüken) işletim sisteminin dosyaları. Gizli dosyaları göster seçeneğini açarsan görürsün. Zararlı değiller, görmek seni rahatsız ediyorsa klasör ayarlarından kapatabilirsin.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı