Geniş menzilli VDSL modem önerisi

El Quvava

Hectopat
Yer
Ankara
Selam, TurkNet ile gorusme yaptiktan sonra sunduklari 96 Mbps hizindaki VDSL altyapiyi kullanmaya karar verdim. Fakat modem vermeyeceklerini, sadece eve internet getireceklerini soylediler. Buna uygun bir modem ariyorum, modem en alt katta olacak ve bir ust kati da kapsarsa beni ek bir Access Point'den kurtarir. Simdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba günümüz de çoğu modemin 2.4 GHz sinyal yayma mesafesi neredeyse aynıdır. Modemin konumlaması bu konuda çok önemlidir. Benim size önerim eve mesh sistemi kurmanız. Keenetic yeni extra DSL+ Keenetic sprinter gibi ileriye yönelik bir sistem kurabilirsiniz.

Merhaba günümüz de çoğu modemin 2.4 GHz sinyal yayma mesafesi neredeyse aynıdır. Modemin konumlaması bu konuda çok önemlidir. Benim size önerim eve mesh sistemi kurmanız. Keenetic yeni extra DSL+ Keenetic sprinter gibi ileriye yönelik bir sistem kurabilirsiniz.
Hocam biraz daha acar misiniz hangi urunleri almaliyim? Bayram gelmeden halletmek istiyorum.

Hocam biraz daha acar misiniz hangi urunleri almalıyım? Bayram gelmeden halletmek istiyorum.

Bu ürün yeni çıkan extra DSL (eski model ile karıştırmayın) Adsl/Vdsl/1000 Mbps'ye kadar fiber desteği mevcut. AC1200 desteği ile 5 GHz bandı bulunmakta. Bu cihazı ana modem olarak kullanabilirsiniz. Eğer bütçeniz daha yüksek ise hopper DSL de mevcut.

Burada seçeceğiniz herhangi bir ürün yanına Mesh'e dahil etmek için bir router almanız gerekmekte yine bütçeye bağlı olarak.

Dip not hopper Dsl/Hopper/Sprinter WI-FI6 standardına sahip ileriye dönük olarak daha yüksek band genişliği sunar.

Bu ürün yeni çıkan extra DSL (eski model ile karıştırmayın) Adsl/Vdsl/1000 Mbps'ye kadar fiber desteği mevcut. AC1200 desteği ile 5 GHz bandı bulunmakta. Bu cihazı ana modem olarak kullanabilirsiniz. Eğer bütçeniz daha yüksek ise hopper DSL de mevcut.

Modem en alt katta bulunacagi ile evde cogu internet access point uzerinden yuruyecek. Wifi 6 ya gerek var mi sizce?

Ikisi arasindaki fark nedir hocam?

Extra DSL WI-FI5
Hopper DSL WI-FI6

Tüm cihazları buradan karşılaştırabilirsiniz.

Extra DSL WI-FI5
Hopper DSL WI-FI6

Tüm cihazları buradan karşılaştırabilirsiniz.

Keenetic extra dsl ile kinetic hopper alayim nasil olur? En alt katta olacagi icin modemin wifi 6 desteklemesine gerek yok evin neredeyse tum trafik akisi ethernet ve access point uzerinden yuruyecek.

Keenetic Hopper DSL ve Keenetic Hopper aldim hocam tesekkur ederim.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı