Genpa robot süpürge için garanti dışı onarım belirtildi

cemgulec96

Centipat
Daha fazla  
İyi günler Temmuz'un 30 gibi Xiaomi dream F9 robot süpürge aldım yaklaşık 20 gün sonra 16 Ağustos'da günlük rutin temizleme işlemi yaparken robotun altındaki tekerin contası çıktı evde herhangi bir yükseklik halı engel bulunmamakta. Doğrudan garantiye gönderdim 19 Ağustos'da servise kayıtı yapıldı bugün 6 Eylül'de Genpa'dan arandım yan fırçanın üzerinde siyah kirler vardı yan fırça yanmış denilerek (fırça değiştirebilir aksesuar ürün uygulamada zaten 100 saat temizlik yaptıkdan sonra değiştirin yazıyor) garanti dışı olduğunu söylediler. Onarım için 1100 TL para istediler benden ben de vermedim servis raporunu gönderin tüketici hakem heyetine başvuracağım dedim. Sizce bundan sonraki süreçte TTH beni haklı bulur mu? Ayrıyeten 20 iş günü geçerse ücretsiz değişim yapma hakkım var kendileri de söylediler bugün 15.ci günü (kargo süresi hariç). Bu sürece kargo dahil midir?

Telefondan yazıyorum imla hataları için özür dilerim

Son düzenleyen: Moderatör:
Fırçayı 100 saatten fazla kullanmadıysanız destekleyebilirler muhtemelen.

Kullanım kitapçığına bakın yanlış yaptığınız bir şey var mı diye çünkü genelde tth de yüzünüze vuruyorlar yanlış yaptığınız şeyleri :D

Kullanım kitapçığına bakın yanlış yaptığınız bir şey var mı diye çünkü genelde tth de yüzünüze vuruyorlar yanlış yaptığınız şeyleri :D

Hayır bana fırça kirli diye garanti dışı diyor ama ürün cihazının uygulamasında zaten kirlenince at yenisini tak uazıyor kalan saatide gösteriyor % sel olarak sadece %3 kullanmışım.
Süpürge doğal olarak kirlenir mutfakda giderin altına giriyor yağ olabildiği için siyah oldu fırça uçları.

Ayrıyeten cekmis oldugum videodan resim ekledim yanmış dedikleri fırca uclarına bakar mısınız normal değil mi süpürgenin fırçalarının kirli olması.

Ayrıyeten anlamadıgım ufacık teker için 1100 TL istemeleri ürün zaten 5500 TL'ye aldım demek ki motoru falan bozulsa evi üzerime yap diyecekler.

Bugun 20.ci günü doldu aradığımda ürünün fiyat iadesi yada değişimi yapmadılar ben zaten onarımı reddetmişim diye halbuki 6 eylülde aradığımda 20.ci gününde arayın fiyat iadesi alabilirsiniz demişti müşteri temsilcisi

Dosya Ekleri

• Screenshot_20220906-164926_Gallery.jpg
    Screenshot_20220906-164926_Gallery.jpg
    35,7 KB · Görüntüleme: 17
Son düzenleme:

Geri
Yukarı