Genshin Impact oynanır mı?

Sizce Genshin Impact oynanır mı? PC'den oynayacağım ve animeyle pek alakam yok. Ancak oyunun mekanikleri, atmosferi ve işleyişi hoşuma gitti. Sizce oynamalı mıyım? Başka bir animeyle bağlantıları var mı? Yoksa tek başına bir oyun mu? Bayağı da popüler bir oyun olduğunu gördüm ancak pek bilemedim. Siz ne düşünüyorsunuz?
Kesinlike oynanır. Ben oynuyorum ve harika. Mükkemel manzaralar, güzel hikaye örgüsü, heyecanlı fightlar ve sıkmayan görev mekanizması. Aynı zamanda 16. Seviyeye ulaşınca başka insanlar online oynayabiliyorsunuz.
Animeden bağımsız oyun gayet güzel. Fakat 15'inci saatten sonra oynayamadım. Sıkıcı gelmeye başladı. Ama size keyifli bir 10 saat rahatlıkla geçirtir. Bir de optimizasyonu kötü 60 üstü FPS bulunmuyor oyunda.
60 FPS bile oldukça akıcı ve güzel.

Kesinlike oynanır. Ben oynuyorum ve harika. Mükkemel manzaralar, güzel hikaye örgüsü, heyecanlı fightlar ve sıkmayan görev mekanizması. Aynı zamanda 16. Seviyeye ulaşınca başka insanlar online oynayabiliyorsunuz.

60 FPS bile oldukça akıcı ve güzel.

Öyle bir oyunda FPS çok sıkıntı olmaz bence. 1650 ile oynayabilirim sanırsam. Mekanikleri nasıl. Bir de yeni başlayan birine ne önerirsiniz? 16. Seviye olmak ne kadar sürüyor?

Öyle bir oyunda FPS çok sıkıntı olmaz bence. 1650 ile oynayabilirim sanırsam. Mekanikleri nasıl. Bir de yeni başlayan birine ne önerirsiniz? 16. Seviye olmak ne kadar sürüyor?
Ben 20. Seviye olana kadar hiç sıkılmadım ve 1 ayımı aldı(bağımlı gibi oynamadım ama sıkıldığım günlerde 5 saat felan oynadım).
Öyle bir oyunda FPS çok sıkıntı olmaz bence. 1650 ile oynayabilirim sanırsam. Mekanikleri nasıl. Bir de yeni başlayan birine ne önerirsiniz? 16. seviye olmak ne kadar sürüyor?

Başladığınızda karakter ve yer soracak sanırım. Cinsiyet fark etmiyor ama anemo'ydu sanırım onu seçerseniz rüzgar tipi karakter ile başlayacaksınız eğer diğerini seçersiniz kristal tipiyle başlayacaksınız. Kristal, diğer elementler ile en kötü etkileşime sayip tip ve anemon yani rüzgar tipi karakterler ender bayağı.
Samimi olucağım başlangıçtaki yerleri atladım komple ama şansa Anemon seçmişim. 😛

Ben 20. Seviye olana kadar hiç sıkılmadım ve 1 ayımı aldı(bağımlı gibi oynamadım ama sıkıldığım günlerde 5 saat felan oynadım).

Başladığınızda karakter ve yer soracak sanırım. Cinsiyet fark etmiyor ama anemo'ydu sanırım onu seçerseniz rüzgar tipi karakter ile başlayacaksınız eğer diğerini seçersiniz kristal tipiyle başlayacaksınız. Kristal, diğer elementler ile en kötü etkileşime sayip tip ve anemon yani rüzgar tipi karakterler ender bayağı.

Samimi olucağım başlangıçtaki yerleri atladım komple ama şansa Anemon seçmişim. 😛

Anemo'yu mu seçmem makul?

Ikizlerden hangisini secersen sec hicbir sey degismiyor, tamamen zevke bagli. Oyuna ilk basladiginizda elde ettiginiz ilk element Anemo (ruzgar) elementidir cunku Anemo tanrisinin sehri olan Mondstadt'da baslarsiniz. Diger sehir olan Liyue ise Geo (toprak) tanrisinin sehridir. Oyunda hangi elementin "Statue of Seven"i ile etkilesime gecerseniz o elemente sahip olursunuz ve istediginiz zaman baska bir elementin Statue of Seven'i ile tekrardan etkilesime gecerseniz o elemente sahip olursunuz. Oyundaki ana karakter bir cok isim ile anilir, Aether/Lumine, traveler (gezgin), mc (main character/ana karakter)... Oyunda canon (hikayeye sadik) karakterin Aether olduguna da Lumine olduguna da dair tartismalar mevcut fakat kesin bir canon karakter olmasa da Aether'in canon oldugunu dusunuyorum, IGN'in genshin fragmaninda ana karakter olarak Aether'i gosterdi fakat 1.3 surumunde gerceklesen "Lantern Rites" eventi ile ilgili kendi kanallarinda verdikleri tanitim videosunda ise canon mc olarak Lumine gosterilmistir yani dedigim gibi kesin bir canon mc yok. Oyunun hikaye kismi 3 ture ayrilabilir, 1. tur ana hikayeye ait, sinematikler iceren oldukca keyifli farkli mekaniklere sahip hikaye modunda oynanan bir oyun hissi verir, 2. tur yine canon hikaye iceren fakat sinematik icermeyen, seslendirme iceren fakat 1. tur ile ayni keyfi veremeyen bir gorev tipine sahiptir, ana hikayeyle ilgili cok onemli olmasada bazi bilgileri ogretir, 3. tur ise ara gorevler, ara gorevler ozellikle insanlarin Genshin Impact'i birakmasinda onemli bir etken cunku Genshin'den tam olarak ne bekleyecegini bilmeyen bir cok kisi ara gorevlerin birbirlerini cok tekrar eder halde olmasindan dolayi sikti diyip birakir. Oyun gacha tipi bir oyundur, gercek hayattaki icine para attiginda sana bir topun icerisinde kucuk bir oyuncak veren makinelerin mantigiyla calisir ama tamamen rastgele degildir, pity denen bir kavram var, her 10 tane wish (gachanin gerceklestigi kisim) bir adet 4 yildizli item/karakter icermek zorunda, her 90 wish bir adet 5 yildizli karakter icermek zorunda vb. Bu oyunda ogrenilmesi gerekn bir cok mekanik ve oynanis bicimi mevcut, bir cok oyunda oldugu gibi savas/guclen/savas gibi kesin duz bir gidisat yoktur, guclenmek de belli bir yerden sonra pek kolay degil. Oyunda 7 adet element mevcut; pyro (ates), geo, dendro (doga), cryo (buz), electro (simsek), anemo ve hydro (su), her elemente sahip karakterler de var (dendro/doga haric, henuz cikmadi). Mc'nin alabilecegi elementler henuz anemo ve geo ile sinirli fakat ileride yeni eklenecek her bolge ile mc'nin alabilecegi yeni elementler gelecek. Oyun hala cok buyuk guncellemeler almakta, hikayesi henuz tam degil, oturup bir kerede asla bitiremezsiniz cunku 1.5-2 ay icerisinde her yeni surum ile yeni karakterler, eventler, hikaye gorevler vs. ekleniyor. Yani sizi yeni icerik konusunda yuzustu birakmaz fakat yeni icerikler eklenene kadar bazen size her seyin birbirini tekrar ettigi hissini yaratabilir ama yinede cok iyi bir oyun oldugunu dusunuyorum. Genshin hakkinda daha fazla sorunuz olursa bana Technopat uzerinden sorabilirsiniz.

Meraklisi icin sahip oldugum icerikler:
Eki Görüntüle 986120

Eki Görüntüle 986121

Eki Görüntüle 986124

Benim yazmis oldugum bu pek duzenli olmayan, kaotik konuyu inceleyebilirsiniz, eger uzun uzun okumak istemiyorsaniz oyunu gunluk oynayacak derecede cok sevdigimi fakat herkese gore olmadigini soyleyebilirim.

Not: Eger goruntuleyemiyorsaniz yazim henuz onay almamis demektir.

Yeni konular

Geri
Yukarı