Genshin Impact oynanmalı mı?

İşletim sistemi
Android

berkaytng321

Zeptopat
Daha fazla  
Merhaba bu platformdaki ilk sorum.
Bir açık dünya oyunu. Aradığımda karşıma Genshin Impact çıktı. Anime tarzı olduğu için biraz düşündüm, oyun herkes tarafından meth ediliyor, ben de sormak istedim. Sizce oynamalı mıyım? Ayrıca telefonum Xiaomi Redmi Note 10 Pro 128 GB-6 GB şeklinde. Telefonumun kaldıracağını düşünüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hayır. Telefondan belki ama PC'den hayır.

O telefonla oynaman zor.Oynayabilirsende ateş niyetine kullanırsın telefonu.

Merhaba bu platformdaki ilk sorum.
Bir açık dünya oyunu. Aradığımda karşıma Genshin Impact çıktı. Anime tarzı olduğu için biraz düşündüm, oyun herkes tarafından meth ediliyor, ben de sormak istedim. Sizce oynamalı mıyım? Ayrıca telefonum Xiaomi Redmi Note 10 Pro 128 GB-6 GB şeklinde. Telefonumun kaldıracağını düşünüyorum.
Telefon için üst düzey bir oyun ama kendini çok tekrar ediyor bilgisayarda zamanında çok oynadım yüzüne bakmıyorum şuan her ne kadar yeni karakterler gelse de bir ''gacha'' oyunu sonuçta bir süre sonra para yatırman lazım.

400 saat oyun sürem var hala da oynuyorum. Telefon kısmı için bir şey diyemem ama oyunun kendisi oynanır. Hikayesi, karakterleri çok güzel ve hikaye görevleri 150 saate yakın götürüyor zaten. Açık dünyayı keşfetme hissi de bence güzel ve yapılacak çok fazla etkinlik var. Oyunu tamamen F2P oynayabilirsiniz. Sadece bir karakteri kasıp tüm hikaye görevlerinde ilerlemek mümkün ki bence en mantıklısı AR45 olana kadar tek bir karakter kasıp o sırada wish biriktirip istediğiniz takımı kurmak ve ondan sonra artifact farmlamak.

Kötü yanlarına gelirsek hikaye görevlerini ve dünya keşfini bitirdikten sonra yapacak etkinlik kalmıyor. Yeni güncellemeler gelene kadar her gün 15 dakikalığına girip günlük görevleri yaptığınız bir oyuna dönüşüyor. Ama bu hala gelene kadar bile 200 saatten fazla gayet keyif alarak oynamak mümkün. Gacha olması para yatırmanız gerektiği anlamına gelmiyor çünkü dediğim gibi tamamen F2P oynasanız da istediğiniz bir takımı rahatlıkla kurabiliyorsunuz. Oyun görevlerle, getirdiği etkinliklerle size sürekli "primogem" veriyor zaten.

Onun dışında bu "artifact farmlamak" denilen olay çok sıkıcı. Karakterlerin kritik oranı, hasarı vs. bunlarla belirleniyor ve bunun içinde o artifactın düştüğü dungeon'ı farmlamanız gerekiyor ki iyi bir şey gelsin de karakterler hasar vursun. Ama bu da oyunun ileri seviyelerinde yapmanız gereken bir şey.

Geri
Yukarı