Çözüldü Genshin Impact yüklenirken %100 disk kullanımı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

BartuP

Centipat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Arkadaşlar selam. Arkadaşım Genshin Impact yükle oynayalım dedi. Tamam deyip Epic Games'den indirmeye başladım işte. Arada kapatmam gerekti öbür gün açıp devam ettim falan. Yükleme işlemi bittikten sonra diske kaydetme falan yapıyordu sanırım o sıra görev yöneticisinde 7-ZIP diye bir uygulama %100 disk yiyordu. Dosya konumunu açtığımda da Genshin klasörü açılıyordu. Daha sonra o gitti ve Genshin'in kendisi %100 disk yedi. O da bitti. Bu sefer Antimalware Service Executable %100 yedi ben orada bir huylandım. Şu an sıkıntı yok ama Genshin'in böyle mi yüklenmesi gerekiyor yoksa bir sıkıntı mı var?
Asla crack uygulama yüklemiyorum. Virüs travmam var zaten o yüzden huylandım.

1682117168550.png

1682117183881.png

Çözüm
Sanıyorum ki önce sıkıştırılmış dosyalar indirilmiş ardından ayrıştırılmaya çalışılmış bu yüzden %100 disk kullanıyor. Ardından Windows Defender dosyaları kontrol etmek için %100 disk kullanıyor olay bundan ibaret normal.
Böyle şeylere çok takılma kafayı yersin kardeşim. Dosyaları daha düşük veri ile indirmek ve dosya kaybını önlemek için ZIP şeklinde yolluyorlar verileri ve bitince bilgisayara yerleştirme usülü ZIP'ler açılıyor ve gayet normal. Tavsiyem SSD'ye geçmen böylelikle disk kullanım sıkıntıları ve donmalar yaşamazsın.

Arkadaşlar selam. Arkadaşım Genshin Impact yükle oynayalım dedi. Tamam deyip Epic Games'den indirmeye başladım işte. Arada kapatmam gerekti öbür gün açıp devam ettim falan. Yükleme işlemi bittikten sonra diske kaydetme falan yapıyordu sanırım o sıra görev yöneticisinde 7-ZIP diye bir uygulama %100 disk yiyordu. Dosya konumunu açtığımda da Genshin klasörü açılıyordu. Daha sonra o gitti ve Genshin'in kendisi %100 disk yedi. O da bitti. Bu sefer Antimalware Service Executable %100 yedi ben orada bir huylandım. Şu an sıkıntı yok ama Genshin'in böyle mi yüklenmesi gerekiyor yoksa bir sıkıntı mı var?
Asla crack uygulama yüklemiyorum. Virüs travmam var zaten o yüzden huylandım.

Eki Görüntüle 1749909

Eki Görüntüle 1749911

Windows Defender taratma yapıyor. Sanıyorum HDD kullandığınız için de diskiniz %100 kullanımda çünkü HDD'ler yavaş disklerdir.

Sanıyorum ki önce sıkıştırılmış dosyalar indirilmiş ardından ayrıştırılmaya çalışılmış bu yüzden %100 disk kullanıyor. Ardından Windows Defender dosyaları kontrol etmek için %100 disk kullanıyor olay bundan ibaret normal.

Çözüm

Disk genshinin boyutu yüksek olduğu için taramakta zorluk çekti. Defender'da yüksek boyutlu dosyaları taramakta zorluk çekti. Doğru muyum?

Yeni konular

Geri
Yukarı