Geometri kaynak önerileri

Daha fazla  
Merhaba, Kenan Kara uzun bir geometri kampına başladı. O kampa katılmayı düşünüyorum geometri temelim az olsa da var 2 kitaptan ilerlemeyi düşünüyorum. Aklımda olan kitaplar geometrinin ilacı ve 345 TYT AYT geometri kitabı sizce Kenan Kara'dan izleyip bu iki yayını ilk geometrinin ilacı olacak şekilde çözersem yeterli midir? Sonra üst bir kaynağa geçerim diye düşündüm yoksa 345 ve geometrinin ilaci seviyeleri yakın mıdır sırf 345 alıp üstüne bir tık daha zor bir kaynak da alabilirim. Yoksa bu iki kitap beni geliştirir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Geometri temelin az da olsa var ise bence geometrinin ilacına gerek yok. 345'in yanında ondan daha zor bir kaynak ile ilerlemeni öneririm. Metin ya da 3D gibi. Bilgi Sarmal'ı veya Orijinal'i önermem 345 ile seviyeleri aşağı yukarı aynı, 345 çözüyorsan zaten bunları alırsan boşuna çözmüş olursun, zorlamaz seni.

Geometri temelin az da olsa var ise bence geometrinin ilacına gerek yok. 345'in yanında ondan daha zor bir kaynak ile ilerlemeni öneririm. Metin ya da 3D gibi. Bilgi Sarmal'ı veya Orijinal'i önermem 345 ile seviyeleri aşağı yukarı aynı, 345 çözüyorsan zaten bunları alırsan boşuna çözmüş olursun, zorlamaz seni.

Temelim öyle mükemmel değil ama 345 çok zor gelir mi yani şöyle söyleyeyim kendimi açı özellikleri Z öklid iç ters açı benzerlik formulü 30 60 90 45 45 90 özellikleri özel üçgenler o tür şeyleri biliyorum ama daha eksiğim çok o yüzden 345 çok zorlamaz değil mi?
Çünkü çokgenleri falan neredeyse hiç bilmiyorum.

Temelim öyle mükemmel değil ama 345 çok zor gelir mi yani şöyle söyleyeyim kendimi açı özellikleri Z öklid iç ters açı benzerlik formulü 30 60 90 45 45 90 özellikleri özel üçgenler o tür şeyleri biliyorum ama daha eksiğim çok o yüzden 345 çok zorlamaz değil mi?
Çünkü çokgenleri falan neredeyse hiç bilmiyorum.
Çokgenler için önce üçgenleri bitireceksin sonra videosunu izleyeceksin, soru çöze çöze yapabilir hale geleceksin. Geometri 1-2 haftada hallolan bir şey değil. 345 zor bir kaynak değil seni zorlayacağını düşünmüyorum.

Merhaba, kenan kara uzun bir geometri kampına başladı. O kampa katılmayı düşünüyorum geometri temelim az olsa da var 2 kitaptan ilerlemeyi düşünüyorum. Aklımda olan kitaplar geometrinin ilacı ve 345 TYT AYT geometri kitabı sizce kenan Kara'dan izleyip bu iki yayını ilk geometrinin ilacı olacak şekilde çözersem yeterli midir? Sonra üst bir kaynağa geçerim diye düşündüm yoksa 345 ve geometrinin ilaci seviyeleri yakın mıdır sırf 345 alıp üstüne bir tık daha zor bir kaynak da alabilirim. Yoksa bu iki kitap beni geliştirir mi?

Bence yeterli eğer derece hedefliyorsan sınava yakın zamanda bir geometri soru bankası daha alır ve bitirirsin. Zaten denemelerde de çok pratik yapacaksın ve soru bankasından fazla soru goreceksin.

Çokgenler için önce üçgenleri bitireceksin sonra videosunu izleyeceksin, soru çöze çöze yapabilir hale geleceksin. Geometri 1-2 haftada hallolan bir şey değil. 345 zor bir kaynak değil seni zorlayacağını düşünmüyorum.

Anladım önerdiğiniz bir kaynak var mı peki 345 iyi midir tek 345 yeterli olur mu?
Bir de geometrinin ilacını almama gerek yok mudur o zaman.

Bence yeterli eğer derece hedefliyorsan sınava yakın zamanda bir geometri soru bankası daha alır ve bitirirsin. Zaten denemelerde de çok pratik yapacaksın ve soru bankasından fazla soru goreceksin.
Tamam teşekkürler

Anladım önerdiğiniz bir kaynak var mı peki 345 iyi midir tek 345 yeterli olur mu?
Bir de geometrinin ilacını almama gerek yok mudur o zaman.

Tamam teşekkürler
Geometri için bence tek kaynak yetmez. En az 2 ve bence 3 tane kaynak çözmelisin. 345in üstüne AcilGeometri alabilirsin. AcilGeometri başta 3-4 klasik soru üstüne de çoğu yeni nesilden oluşmak üzere kaliteli soruları var. 345 ve Acil çözdükten sonra Metin yayınlarının geometrisini çözebilirsin güzel diyorlar ancak Metin yayınları ben çözmedim. @LAPSEKİLLİ BIG SMOKE hocam önerirse daha iyi olur. İyi çalışmalar.

Geometri için bence tek kaynak yetmez. En az 2 ve bence 3 tane kaynak çözmelisin. 345'in üstüne acilgeometri alabilirsin. Acilgeometri başta 3-4 klasik soru üstüne de çoğu yeni nesilden oluşmak üzere kaliteli soruları var. 345 ve acil çözdükten sonra metin yayınlarının geometrisini çözebilirsin güzel diyorlar ancak metin yayınları ben çözmedim. @LAPSEKİLLİ BIG SMOKE hocam önerirse daha iyi olur. İyi çalışmalar.

Teşekkürler peki daha önce hiç geometri kitabı çözmemiş birisi için 345 başlamak için iyi olur mu dershanede falan az şok öğrendiğim için 0 sayılmam.

Teşekkürler peki daha önce hiç geometri kitabı çözmemiş birisi için 345 başlamak için iyi olur mu dershanede falan az şok öğrendiğim için 0 sayılmam.
345'te bir konuda 10 testi varsa ilk 3'ü kolay, diğer 4'ü kolay-orta ve son 4 tanesi de orta seviye olarak aşamalı gidiyor. Çözersin yani sıkıntı çekmezsin.

Not: Geometri çözerken tıkandığın yerler olabilir, pes edip bırakmaman lazım. Ben eşlik benzerlikteki bir testi bitirmek için 3 saat harcadığımı bilirim. Hemen yapamadım deyip de video çözümüne bakma. Başka soruya geç yine olmazsa bırak yarın tekrar bak. O zaman da yapamıyorsan öyle izle video çözümünü.

Yeni konular

Geri
Yukarı