Geometri üçgenlere sıfırdan başlanmalı mı?

Kaiser Kayn

Hectopat
Daha fazla  
Selam elimde 3 tane üçgenler kitabı var. Acıl yayınları üçgenler, model üçgenler, rehber matematik TYT AYT üçgenler, sonuç yayınları üçgenler var başta iyi gidiyor ama orta ve zor sorularda sıkıntı çekiyorum eşkenar üçgene kadar çözdüğüm soru sayısı 100ü geçmiştir diye düşünüyorum sizce sıfırdan üçgenler yapmalı mıyım? (10. sınıfa geçtiğimide belirtmek isterim.)

Sadece çemberlerden 1000 civarı soru çözdüm. Vaktiniz bol zaten. Geometriden zevk alabilen bir insansanız( benim gibi) rahat çözersiniz ve çogenlerde işinize mutlaka yarayacaktır.

Peki sıfırdan başlamalı mıyım yoksa bu kaynaklardan sonuna kadar devam etmeli miyim?

100 soru çözdüm eşkenar üçgenlere kadar orta düzeyde olduğumu düşünüyorum bazen saçma şekilde basit yerleri kaçırabiliyorum.

Peki sıfırdan başlamalı mıyım yoksa bu kaynaklardan sonuna kadar devam etmeli miyim?

100 soru çözdüm eşkenar üçgenlere kadar orta düzeyde olduğumu düşünüyorum bazen saçma şekilde basit yerleri kaçırabiliyorum.

Mert hoca geometri kampını izleyebilirsiniz baştan başlayıp oradaki sorularla ilerlemeniz yararınıza olacaktır.

Sadece çemberlerden 1000 civarı soru çözdüm. Vaktiniz bol zaten. Geometriden zevk alabilen bir insansanız( benim gibi) rahat çözersiniz ve çogenlerde işinize mutlaka yarayacaktır.

Hocam bir sorum olacak 3 tane üstte yazdığım kaynaklardan var orta soruların bazılarını yapıyorum bazılarını yapamıyorum karekök alıp sıfırdan gene mi yapsam sizce.

Hocam bir sorum olacak 3 tane üstte yazdığım kaynaklardan var orta soruların bazılarını yapıyorum bazılarını yapamıyorum karekök alıp sıfırdan gene mi yapsam sizce.

Sorularla biraz uğraşın. Elinde sonunda çıkıyor cevabı bu şekilde kendiniz öğrenmiş olursunuz. Formül ve özel durumları not alın oradan bakın.

Yeni konular

Geri
Yukarı