Geometri yapamıyorum

Tumerefe

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar herkese merhabalar. Şu anda 9.sınıfa gidiyorum ve çıkan üçgen sorularını hiçbir şekilde yapamıyorum. Orta okuldan beri böyle gidiyor ve ne yapacağımı bilemiyorum üniversite sınavında. Bu geometri sorularını çözebilmek için ne yapmam gerekiyor arkadaşlar ? Geometrinin temelini anlatan önerebileceğiniz bir kaynak kitap var mı ? İyi forumlar.

Geometride soruya bakarak soruyu çözemezsin. Soruda verilenlere göre düşünüp, gerektiğinde çizim yapacaksın. Verilenleri kafanda satranç hamleleri gibi düşüneceksin. Zorlaştıran tarafı da daha çok burası olur. 9. sınıfsın, temelsin. Youtube'dan video izle. Bir de çok soru çözmen lazım. Bazı konular vardır, 1 test ile çözersin işi. Geometri çok soru çözmen gereken bir konudur.

Geometri pat diye olucak bir sey degil bol bol soru çözmen lazim bende 9 um su an oturdu öğretmenlerde diyor gelecekte karsiniza cikicak simdi oturtmak daha iyi olur diye. Umarim halledersin basarilar

Geometri başlarda çok zor değildir aslında, konunun formüllerine bakın ve kalıp soruların nasıl çözüldüğünü öğrenin. Örnek sorulara bakmadan ilerlemeyin, en önemlisi de bol bol soru çözün ve çözemediklerinizi mutlaka birine çözdürün.

Karekökün köşetaşı ile ilerleyen kitapları var. Onlarda sorunun örneğini çözüyor sonra o köşetaşıyla ilgili soru soruyor. Ona bakabilirsin. Direk YKS geometrisini de alabilirsin. 2 kitap zaten 1.si tamamen üçgen.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı