George Orwell 1984 kitabı değerlendirmeleriniz

Ben, dediğiniz kitap ile "Hayvan Çiftliği" kitabını okumuştum ve bir daha George Orwell okumamaya karar verdim. Yani insanın derdi kendine yeterken bu beyefendi, adamı daha da bunalıma sokuyor. Dram konusunda elinin ayarı yokmuş bence. Verdiği mesajları elbette ki inkâr edemem. Zaten bana göre iki kitapta da aynı tema işlenmiş; toplumu belirli mevzularla meşgul edip uyanmasını engellemek. Uyananları ise tez zamanda saf dışı etmek.

Son düzenleme:
Ben, dediğiniz kitap ile "Hayvan Çiftliği" kitabını okumuştum ve bir daha George Orwell okumamaya karar verdim. Yani insanın derdi kendine yeterken bu beyefendi, adamı daha da bunalıma sokuyor. DRAM konusunda elinin ayarı yokmuş bence. Verdiği mesajları elbette ki inkâr edemem. Zaten bana göre iki kitapta da aynı tema işlenmiş; toplumu belirli mevzularla meşgul edip uyanmasını engellemek. Uyananları ise tez zamanda saf dışı etmek.

Ben de hayvan cıftılıgıne baslayacagım. Okuyayim mi? Benıde bu kıtap sıktı biraz.

Ben de hayvan cıftılıgıne baslayacagım. Okuyayim mi? Benıde bu kıtap sıktı biraz.
Dediğim gibi bana göre ikisinde de aynı tema var ama ikisinin arasında kalsam ben Hayvan Çiftliği'ni tercih ederdim.

Yeni konular

Geri
Yukarı