Gerçekten TikTok keşfet saatleri var mı?

Makaleler
1
Bu TikTok gerçekten ilginç uygulama. Kimisi iğrenç video yapıyor 1 milyon izleniyor. Kimisi çok güzel içerik yapıyor 10k bile izlenemiyor. Bir kaç gündür keşfet saati denilen bir şey gördüm. Videolarınız belli başlı saat aralıklarında atarsanız daha çok öneriliyormuş yani keşfete düşüyormuş. Bu gerçek mi yoksa bir hurafe mi?

Bu daha çok o zamanlarda daha çok insan sosyal medyada dolaştığından dolayı. Yani o insanlar sizi keşfetten değil de kendileri keşfederek az çok izliyorlar ve keşfete düşüyorsunuz gibi birşey.

Insanların ortalama hangi saatler arasinda telefona baktiiklarina göre deger veriyorlar.
Örnegin. attigin video ortalama 20-30 yas araliginin ilgisini cekebilecek bir videoysa. Mesela haftaici 18-19 saatlerin de atman daha cok izlenme getirebilir. Neden mi? Cünkü 20-30 yas arasi isi olan kisiler oluyor ve ortalama 6-7 is cikisiyo yapiyorlar. Kafa dagitmak icin de o saatlerde telefona cok bakiyorlar.
Veya gencleri ilgilendiren bir videoysa, haftaici 16 dan sonra atman daha fazla izlenme kazandirabilir cünkü 16 dan önce cogu halen okulda oluyor ve telefonlara nadiren bakiyorlar.

Tabi bunlar sadece olasilik, tahmin. Yazdiklarimin tutmama ihtimali de var. Bide tiktok un algoritmasi var. Onun tam olarak nasil calistigini bilmek gerek.

Su saatte atarsan bilmem ne kadar izlenme falan kadar bilmem ne alirsin demek cok yanlis.

Saate göre olup olmadığını bilmiyorum ancak eğer deli hareketi yapıp bilgisiz bir şekilde rastgele bir ünlüye sallarsanız keşfet olasılığı yükseliyordur. Ya da herhangi bir çizgi film karakterine inandığınızı veya taptığınızı söyleyebilirsiniz. (TikTok kullanmıyorum ama gördüğüm kadarıyla durumlar bu.)

Saate göre olup olmadığını bilmiyorum ancak eğer deli hareketi yapıp bilgisiz bir şekilde rastgele bir ünlüye sallarsanız keşfet olasılığı yükseliyordur. Ya da herhangi bir çizgi film karakterine inandığınızı veya taptığınızı söyleyebilirsiniz. (TikTok kullanmıyorum ama gördüğüm kadarıyla durumlar bu.)
Amacım o tarz karaktersiz şeyler değil. TikTok'u şu anlık sadece YouTube kanalıma attığım videoların reklamını yapmak için bir araç olarak kullanıyorum.

Dün öğlen 3 gibi attığım bir video şimdiye kadar yaklaşık 1000 görüntülenmeye geldi. Bu sabah 12 gibi attığım 5 videonun biri bile izlenmedi. Garip bir durum. Hepsi 0'da duruyor şu an. Yarın yine öğlen 3 gibi aynı tarz kesitler atıp sizleri de bilgilendirmeyi düşünüyorum.

Cevaplayıp fikrini sunan herkese teşekkür ederim. İyi sosyaller.

Geri
Yukarı