Gereğinden fazla geçmeyen sivilce

Steve Rogers

Kilopat
Makaleler
5
Daha fazla  
Meslek
.
2 senedir sivilcelerim geçmiyor. Beslenmemde sıkıntı yok sağlıklı beslenirim; cips, çikolata vs yemem (sevmem de zaten). Yaşıtlarımın yüzü de sivilceli ama benimki kadar sivilcesi olan yok. 2 kere cildiyeye gittim, birincisinde antibiyotik ile kurutan ilaç olan Eritretin'i kullandım. İlk haline nazaran azaldı ancak ilaçlar bitince tekrar arttı. Eğitim sistemimiz kötü olduğu gibi sağlık sistemimiz de kötü sanırım, devlet hastanesinde 5 ay randevu bulamadım. 5. ayda bir tane vardı, ona gittim tekrar Eritretin yazdı. İlk paketi kullandım ancak yüzümü soydu ve hassaslaştırdı. El değmeyecek şekilde acıtıyordu. Ben de kullanmayı bıraktım, zaten faydasını görmedim. İlaç yöntemi dışında nasıl geçirilebilir bu sivilceler?

Hocam size tavsiyem ailenizle konuşun paraya kıyıp düzgün bir cildiye doktoruna götürsünler sizi. Araştırın bulunduğunuz şehirde iyi olan birine gidin. Anlattığınıza göre öyle basit 2-3 tavsiye ile geçecek gibi durmuyor sivilceleriniz. Hem cildinizde iz kalırsa daha da çok uğraşırsınız benden söylemesi.

Sivilcelerden kökünden kurtulmak istiyorsan roaccutane kullanmalısın. Benim yüzümde elle sayıldığında 100’den fazla sivilce vardı. Yanaklarımda özellikle boş yer yoktu. Çok kötü durumdaydım bu ilacı 4 ay kullandım, ve kurtuldum. Hepsini kurutuyor. Karaciğerine enzim sağlayarak işi kökünden hallediyor. Dudak kuruluğu yapar onun için de nemlendirici süreceksin. Ve ilk 2 ay sivilcelerin çoğalır çünkü yüzüne ilerde çıkarabileceğin sivilceleri şimdi çıkartıyor. Ama sonraki 2 ay çok motive edici oluyor. Hafif sivilceliysen 3 ayda geçer hepsi. Ve geçtiğinde doktora söyleyip ilacı kesebilirsiniz

Yeni konular

Geri
Yukarı