Steam Gerekenden fazla yer kaplıyor

orhannn1

Decapat
Daha fazla  
Bende yüklü olan oyunlar toplam 202 GB, Steam ile beraber ise 208 GB oluyor. SSD'im 464 GB. Normalde 261 GB gibi boş bir yerim olması lazımken 142 GB boş yerim var. Steam'deki depolama yerine baktığımda oyunlarımın 322 GB yer kapladığını fark ettim ve 2 tane RDR2 yüklüydü. Başta yazdığım gibi Steam bilgisayarda 208 GB yer kaplıyor. İndirme önbelleğini temizledim, temp vs. dosyalarda gezindim ama ne olduğunu anlamadım. Bilgisayarımda da sadece bu oyunlar var, başka büyük boyutlu oyunlar yok.

Dosya Ekleri

• 1713784689610.png
    1713784689610.png
    26,5 KB · Görüntüleme: 2.359
  • 1713784702034.png
    1713784702034.png
    167,3 KB · Görüntüleme: 281
Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam indirmeye başlayıp devam ettirmediğiniz oyunlar varsa onlara bakın. 50GB oyun indirmeye başladığınız anda 1 mb yüklense bile 50 GB yer kaplıyor bilgisayarınızda.

Anlamadım tam olarak bu manifest dosyaları nerde tam olarak?
1713819837752.png

Steam'in ana dizininde bulunan "appmanifest_xxxx.acf" dosyaları. Aralarından birisi RDR 2 oyununa ait.

Eki Görüntüle 2176158

Steam'in ana dizininde bulunan "appmanifest_xxxx.acf" dosyaları. Aralarından birisi RDR 2 oyununa ait.
Yok hocam orasıda boş. Zaten dolu olsaydı anlaşılırdı klasör 208 GB yani olması gerektiği gibi.

Sanırım 50 gb yüklüyor ise 60 65 gb yer açıyor güncelleme vs için olabilir.
Hocam öyle bir şey olması bence saçma Red Dead Online a zaten güncelleme gelmiyor bile.

Sanırım 50 gb yüklüyor ise 60 65 gb yer açıyor güncelleme vs için olabilir.
Hayır bende ne kadar yüklüyor ise depolamada o kadar yer gidiyor. Güncelleme için yer açmıyor, güncelleme gelince duruma göre yapıyor ki zaten güncelleme gelip gelmeyeceğini veya kaç GB gerekeceğini bilemez.

Bende yüklü olan oyunlar toplam 202 GB, Steam ile beraber ise 208 GB oluyor. SSD'im 464 GB. Normalde 261 GB gibi boş bir yerim olması lazımken 142 GB boş yerim var. Steam'deki depolama yerine baktığımda oyunlarımın 322 GB yer kapladığını fark ettim ve 2 tane RDR2 yüklüydü. Başta yazdığım gibi Steam bilgisayarda 208 GB yer kaplıyor. İndirme önbelleğini temizledim, temp vs. dosyalarda gezindim ama ne olduğunu anlamadım. Bilgisayarımda da sadece bu oyunlar var, başka büyük boyutlu oyunlar yok.

Hocam CS2 oynuyor ve maç demolarınızı izliyorsanız ondan dolayı olabilir. Bu ara bir bug var her karenin fotoğrafını alıp depoluyor haberiniz olsun. CS2 dosya konumuna gidip "videos" klasörünü silebilirsiniz.

Red Dead Online'ı silerseniz RDR2 üzerinden oynayabilirsiniz. Bir de indirme aşamasındayken oyun downloading klasöründe sıkıştırılmış şekilde duruyor diye biliyorum. Belki bug olmuştur. Orayı kontrol ettiniz mi?

Yok hocam orasıda boş. Zaten dolu olsaydı anlaşılırdı klasör 208 GB yani olması gerektiği gibi.
Hocam appmanifest dosyası zaten büyük bir şey değil. Oyunun yüklü olduğunu, steam arayüzünün anlamasını sağlıyor gibi bir şey. Oyunun appmanifest dosyasını silersen. İstediğin şeyi yapabilirsin belki.
Red Dead Online sildiğiniz de Red Dead Redemption 2 silinmiyor ise manifest dosyasını silin.
Aynı sorunu bende yaşıyordum. Çözüldü: RDR 2 oyununun gözüken dosyasını silememek
Arkadaşın dediği mantıklı bence, bir dene istersen.

Geri
Yukarı