Gereksiz Cezalar

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Rulbul

Kilopat
Daha fazla  
Virüs programı önerisi için bir konu açtım 2.hesabımdan. Normal hesabım cezalıydı. Aynı olay daha önce de olmuştu. 18 ocağa kadar ceza vardı. Şimdi bir daha ceza verdiler. 30 Haziran'a kadar. Zaten 18 ocağa kadar ceza var niye bir daha 30 hazirana kadar neden ceza veriyorsunuz? 18 ocağa kadar bekliyorum. Şimdi 30 haziran oldu, cezaları verirken neden bu kadar çok uzun süre koyuyorsunuz? 18 ocak, zaten 1 aydır bekliyordum. Ne güzel şimdi 30 Haziran'a çıktı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende dün ceza almışım, sonradan fark ettim 1 günlük. Şu şu sebeplerden dolayı, şu kadar süre ile ceza aldınız diye bildirim yapılsa keşke. Gerçekten bu durumdan çok muzdaribiz arkadaşlar. Lütfen, sebebini söyleyin bir daha yapmayalım. Yahut yapmamaya özen gösterelim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Derdinizi anlatmak için açtığınız konuda bile kural ihlali yapıyorsunuz. Biz kimseye gereksiz ceza vermiyoruz. Bu konuda bile kuralları okumadığınız açık şekilde görünüyor.

@Silinen üye Verilen ve aldığınız cezaların hiçbiri keyfii ve gereksiz değildir. Biz elimizden geldiği kadar ceza vermemeye çalışıyoruz ama sizin gibi arkadaşlar maalesef kuralları okumayıp, üstüne üstlük uymamak için özel çaba sarf ediyorlar. Mesela şu konuda yazdığınız mesajı örnek alalım.
Virüs programı önerisi için bir konu açtım 2.hesabımdan.Normal hesabım cezalıydı.Aynı olay daha önce de olmuştu.18 ocağa kadar ceza vardı. Şimdi bida ceza verdiler.30 haziran a kadar.zaten 18 ocağa kadar ceza var nie bida 30 hazirana kadar neden ceza veriyorsunuz ? 18 ocağa kadar bekliyorum.Şimdi 30 haziran oldu cezaları verirken neden bu kadar çok uzun süre koyuyorsunuz ? 18 ocak zaten 1 aydır bekliyordum ne güzel şimdi 30 haziran çıktı.

İlk olarak noktalama işaretlerinden sonra boşluk bırakılmamış ki bu zaten başlı başına bir hata. O nokta arada kaybolup gidiyor ve cümle sanki sürekli devam ediyormuş havası veriyor. Ayrıca "bida" gibi kullanımlar zaten Türkçe'de yok. Normal hayatta bile bir dahayı derken kısaltsak "bi'daha" deriz, "bida" değil. Ayrıca yazarken konuştuğumuz gibi değil yazım dili olan İstanbul Türkçesi'ne göre yazarız ki İstanbul Türkçesi'nde de böyle bir kelime bulunmamaktadır.

Ceza sürenizin uzamasının sebebi kurallara uymayışınız, sürekli aynı hatayı tekrar etmenizin sebebidir. 2 haftalık olan süreyi 6 aya uzatmayı becerebilmek için 4-5 tane hesap açmış olmalısınız ki zaten açmışsınız. 35 adet toplam cezanız var. Eğer halen daha kurallara uymamakta ısrar ediyorsanız ceza almaya razı olacaksınız.
denizkalafat.png

@Yankı Can zaten ceza aldığınızda sayfanın üstünde ceza sebebiniz belirtiliyor. Ekstra bir açıklamaya gerek var mı?

ceza_sebebi.png

Bende dün ceza almışım, sonradan fark ettim 1 günlük.Şu şu sebeplerden dolayı, şu kadar süre ile ceza aldınız diye bildirim yapılsa keşke.Gerçekten bu durumdan çok muzdaribiz arkadaşlar.Lütfen.Sebebini söyleyin bir daha yapmayalım yahut yapmamaya özen gösterelim.
Ayrıca şuraya yazdığım mesajınız ile düzenlenmiş mesaj arasındaki farkları bulursanız hatanızı anlayacaksınızdır. :)

Son düzenleme:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı