Gereksiz Dosyalar Silinmiyor

Kunget

Kilopat
Makaleler
1
Merhaba arkadaşlar, bir sorunum var size danışmak istedim. Windows'un depolama kısmında 650 MB gereksiz dosya görünüyor. İçine girince 8 GB'lik göstermediği bir kısım daha var ve silinmiyor. Dosyaları sıkıştırma kısmı şu an aktif, pasif yapıp uygula diyorum oluyor fakat bilgisayarı yeniden başlatınca sıkıştırma kısmı yeniden aktif oluyor. Ne önerirsiniz?

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.JPG
    Ekran Alıntısı.JPG
    50,8 KB · Görüntüleme: 86
  • Ekran Alıntısıa.JPG
    Ekran Alıntısıa.JPG
    102,7 KB · Görüntüleme: 109
  • Ekran Alıntısıaa.JPG
    Ekran Alıntısıaa.JPG
    45,6 KB · Görüntüleme: 91
Sıkıştırma işlemi sanırım disk birleştirme işlemi ve siz SSD kullanıyorsunuz o sebepten SSD’ler için disk birleştirme zararlı. Windows bu sebepten devre dışı bırakıyor.

Sıkıştırma işlemi sanırım disk birleştirme işlemi ve siz SSD kullanıyorsunuz o sebepten SSD’ler için disk birleştirme zararlı. Windows bu sebepten devre dışı bırakıyor.
Disk birleştirme gibi bir şey yapmadım. SSD alıp servise verdim değiştirip, windows yükleyip bana verdiler. Bende tüm güncellemeri yaptım ve gereksiz dosyaları silmek istedim ve bu durumla karşılaştım. Disk alanından kazanmak için bu diski sıkıştır kısmını pasif bir duruma getiremedim. Sanırım bu yüzden de o 8 GB'lik kısım silinmiyor. Acaba SSD'nin önerilen ayarları olabilir mi ki bu?

Disk birleştirme gibi bir şey yapmadım. SSD alıp servise verdim değiştirip, windows yükleyip bana verdiler. Bende tüm güncellemeri yaptım ve gereksiz dosyaları silmek istedim ve bu durumla karşılaştım. Disk alanından kazanmak için bu diski sıkıştır kısmını pasif bir duruma getiremedim. Sanırım bu yüzden de o 8 GB'lik kısım silinmiyor. Acaba SSD'nin önerilen ayarları olabilir mi ki bu?
Sizin ayarlarınız zaten yanlış. C sürücüsünün görüntüsünü atmışsınız orada iki seçenek işaretli ikisininde tik işaretini kaldırın. Size en basitinden şu linki vereyim tüm ayarları uygulayın sadece uyku modu ayarı ile o söylenen Wise Care 365 programını uygulamayın.

Arkadaşlar bir türlü "Disk alanından kazanmak için bu sürücüyü sıkıştır" seçeneği pasif olmuyor. Tıklıyorum, tamam diyorum, tümünü yoksay diyorum ve bir şeyler yapmaya başlıyor. İşlem bitince tik işareti kalkmış görünüyor fakat 2-3 dakika sonra yeniden geri geliyor.
"Dizin haline getirilmesine izin ver" kısmındaki tiki kaldırdım ama diğeri duruyor. Acaba bilgisayarda yalnızca 250GB alan olduğu için Windows'un yaptığı veya SSD'nin yaptığı bir ayar olabilir mi?

ben ssd kullnıyorum sadece yoksa takmazdım ama 240lık ssdde sıkıntı yapyıor ve her oyun yüklediğimde artıyor kapladığı alan
Bende de sadece 250GB SSD var zaten ama çok oyun yüklemediğim için sorun olmadı daha. Çözümünü bulamadım, eğer sen bir çözüm bulup bana haber verirsen sevinirim.
Bende de sadece 250GB SSD var zaten ama çok oyun yüklemediğim için sorun olmadı daha. Çözümünü bulamadım, eğer sen bir çözüm bulup bana haber verirsen sevinirim.
Güvenli modda deniyorum bakalım. Olursa haber ederim olmazsa format atmayı deniycem. 42GB Witcher 3 indiriyorum SSD'nin 60GB'si doluyor. Anlam veremedim bu işe.
ben ssd kullnıyorum sadece yoksa takmazdım ama 240lık ssdde sıkıntı yapyıor ve her oyun yüklediğimde artıyor kapladığı alan
Format attım ve ancak öyle düzeldi bilgin olsun.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı