Gereksiz masraf mı yapıyorum?

Persseus

Kilopat
Makaleler
3
Yer
Konya veya İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
iPhone ve Macbook sahibiyim. Sahip olduğum ürünlerin çoğu özelliğinden faydalanıyorum ve çok memnunum. Geçen yıl telefonumu alırken aslında bir yandan da tablet almak istiyordum. Uzun zamandır içimde olan bir hevesti ancak bütçe ayıramayınca bu fikri rafa kaldırmıştım. Macbook'un hafifliği sayesinde her yere taşıyabiliyorum dolayısıyla kısa işlerimde bile bir banka oturup veya müsait bir kafeye geçip hızlıca halledebiliyorum ancak her gün de yanımda taşımıyorum. Telefonum da iPhone 13 mini ve sahip olduğu özellikler yetiyor. Özellikle bir film izleyeceğim zaman Macbook'tan izliyorum. Buna rağmen not tutma hevesiyle 9. nesil ikinci el iPad aldım. Ürünün ücretini ödemekle ilgili bir sıkıntı yaşamıyorum ama aldığımdan beri gereksiz masraf yapıp yapmadığımı düşünmeden de edemiyorum.

Bölümümüzde tabletle not alan yok, PDF üzerinde de dersleri takip etmiyoruz haliyle çok elzem de değil. Ama arada sırada çizim yapmak ve notları tablette tutmak, her zaman yanımda taşıyabilmek gibi deneyimler cezbettiği için yöneldim. Özellikle 9. nesil aldım ki kolayca satabileyim diye. Apple ürünleri zaten diğer ürünlere oranla değerini daha iyi koruyor ve piyasası olan ürünler. Aldığım fiyatın biraz altına koyarak çok rahat elden çıkarabileceğimi de düşünüyorum.

Sizce memnun kalırsam tableti aynen kullanmaya devam mı edeyim yoksa 7. nesil bir iPad'e mi geçeyim? Ürüne ihtiyacım yokmuş / hak etmiyormuşum gibi hissediyorum.

İşinize yarıyorsa neden gereksiz olsun? Bugün almasanız yarın daha pahalıya alacaksınız, işin garip tarafı bugün alıyorsunuz yarın gene daha pahalı satıyorsunuz. Durumunuz da el veriyorsa bence pek kafaya takacak bir durum yok. Zaten böyle ürünler bir kere alınır. İhtiyacınız olmadığı halde saçma sapan şeylere az da olsa para veriyorsanız o gereksiz olur.

Geri
Yukarı