Gereksiz RGB sevdası

Ha RGB veya tek/çift renk kombolarını seven biri olarak bazı insanların ciddi manada abarttığını ben de biliyorum. Bir de "aBi bU rGb dEğİl!" diyen 10 yaş çocuklarını da biliyorum.
Esas burada dert yandığım konu 10 yaşındaki "Abi bu RGB değil" diyen çocuklardı zaten. Yani RTX 3070'in performansı adama yeterli geliyor mesela, RTX 3080 yerine RGB'li bir 3070 alabilir. Adam zaten altı üstü Minecraft oynayacak. RTX 3080, 3070'e göre Minecraft'ta ne katabilecek? Minecraft zaten altı üstü sadece işlemci kullanıyor. Mesela i5 3570K ile GTX 960 kullanıyordum. Minecraft'ta bir sunucuda en düşük 40 FPS görüyordum. Fakat i5 3570K ile GTX 1660 Super ikilisini geçici olarak kullanırken aynı sahnede 35 FPS gördüm. Halbuki 2.5-3 kat güçlü bir karta geçmişim. Fakat Minecraft ekran kartını doğrudan kullanmıyor işte. Ağırlıklı olarak işlemci kullanıyor. Şu anda Ryzen 5 3600 ve GTX 1660 Super kullanıyorum ve performansım anca arttı.

Konunun başında biraz fazla gelmişim, kusura bakmayın. Asıl dert yandığım konu dediğim gibi "Abi bu RGB değil" diyen küçük çocuklar ve onun gibi düşünen ve bütçesi az olan insanlar.

Zevkler ve renkler tartışılmaz mı desek? :)

Acaba son görseldeki walpaperın indirme linkini atabilir misiniz? Çok beğendim. Sisteminizde harika görünüyor güle güle kullanın.
Maalesef. Çünkü Wallpaper Engine kullanıyorum hocam. Oradan indirmeniz gerekli, ücretli bir uygulama. Ben 8 TL'ye almıştım şimdi ne kadar bilmiyorum ama hayatımda harcadığım en jyi 8 TL'lerden. Oyun veya yük sırasında tamamen duruyor ve performansa neredeyse hiç etki etmiyor. Gözle görülecek bir etkisi olmuyor.

Maalesef. Çünkü Wallpaper Engine kullanıyorum hocam. Oradan indirmeniz gerekli, ücretli bir uygulama. Ben 8 TL'ye almıştım şimdi ne kadar bilmiyorum ama hayatımda harcadığım en jyi 8 TL'lerden. Oyun veya yük sırasında tamamen duruyor ve performansa neredeyse hiç etki etmiyor. Gözle görülecek bir etkisi olmuyor.

Kesinlikle katılıyorum, bende kullanıyorum. Nasıl bulabilirim?

Merhaba arkadaşlar. Bazı insanlarda gereksiz bir RGB sevdası var. Mesela önüne düz, ışıksız RTX 3080 ile ışıklı mışıklı RGB'li RTX 3070 koysan "off, ne biçim görünüyor bu" deyip RTX 3070'i alacak kadar RGB hastalığı var bu tarz insanlarda. Kaliteli tek renk aydınlatmalı bir mekanik klavye öneriyoruz, "RGB yok almam hayatta" diyor ve illaki RGB klavye almak istiyor. Kendi bulduğu klavye ise kalitesiz bir klavye ve mekanik olduğu halde Outemu'nun kötü parti olan anahtarlarını kullanıyor. Biz de mesela artık Outemu anahtarlı klavye öneriyoruz fakat en azından daha iyi parti Outemu anahtarların kullanıldığı klavyeleri öneriyoruz. Veya bütçe yetmiyorsa da yarı mekanik veya düz Membrane bir klavye öneriyoruz fakat sırf RGB ve mekanik diye adam o kalitesiz klavyeyi almak istiyor.

Sadece klavye de değil. Kasa, fare, fare altlığı (Mousepad), kulaklık, ekran kartı, anakart yani RGB aydınlatma içerebilecek her türlü donanım çeşidinde bu RGB sevdalılara öneri yapmakta zorlanıyoruz.

Mesela ben sırf RGB diye Outemu anahtarlı klavye alabilirdim fakat kaliteli olmasını istediğim için Cherry MX Red anahtarlı Corsair K68 Red LED klavye almıştım (Mayıs 2019'da, 430 TL para vermiştim). Şu anda 800 TL olduğu için artık biraz lüks olmaya başladı fakat o dönemlerde Gigabyte K83 de vardı, Cherry MX Blue/Red anahtar içeriyordu ve 200-250 TL civarına satılıyordu. Diğer ışıklı Outemu anahtarlı klavyeler de bu fiyatlardan satıldığı için K83 tavsiye edildi bir dönemler. Fakat RGB sevdalılar anlamıyor, yok efendim illaki RGB olacak.

Bu RGB sevdalılar hakkında ve düşünüyorsunuz?

Zevkler tartışılmaz dostum, ama gerçekten RGB'den nefret eden biriyim.

@hadespower
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Keşfet'ten Sekiro diye aratmanız yeterli.
Direkt link atmanız mümkün müdür acaba? Bende de Wallpaper Engine var da.

Geri
Yukarı