Geri dönüşüm tavsiyeleri

Reddywich

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Tekirdağ
Görsel sanatlar dersinde "Sıfır Atık" konusu altında bir şeyleri geri dönüştürerek heykel, kalemlik, takı tarzı şeyler yapmamız gerekiyor. Kağıtları kıvırarak boncuk haline getirdikten sonra kolye yapan var, kullanılmayan eski bir ayakkabıyı kağıt hamuruyla kaplayıp kalemlik yapan var, kalemtraş çöplerinden resim yapanlar var. Acaba ben ne yapabilirim diye günlerdir düşünüyorum ancak karar veremedim. Başta telleri bükerek araba yapmak vardı ama aşırı zor geldi, yapmayacağımı anlayınca vazgeçtim :D Ne yapabilirim? Biraz farklı da olmasını istiyorum. Yoğurt kovasını boyayıp saksı yapmak gibi basit şeyleri kabul etmiyor hoca.

Plastik kaşıkları alıyoruz. :) Saplarını kesip kepçeleri kalacak şekilde ayırıp kepçelerinden çiçek gibi tabak abajur gibi şeyler yapabilirsin.Yada Kaşığın kepçelerini ara ara iplere dizip kapıların üstüne asılan süsler yada kestiğimiz kaşığın saplarından kare yapıp kaşığın kepçelerini buna yapıştırıp resim çerçevesi yapabilirsin.Kaşığın kepçelerini boyamayı unutma. :)

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı